Razgatlıoğlu 2021'in İlk Testini İspanya'da Yaptı

Razgatlıoğlu 2021'in İlk Testini İspanya'da Yaptı

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Pata Yamaha WorldSBK Takımı ile Jerez'de 2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası hazırlıklarının ilkini tamamladı.

FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın ilk testi 17-18 Kasım tarihlerinde İspanya’nın Jerez pistinde yapıldı. Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, testi genel olarak en hızlı ikinci olarak bitirdi. Önümüzdeki yılın geliştirme çalışmalarına odaklanan Razgatlıoğlu, toplam 173 tur attığı Jerez pistinde 1'38.855 ile iyi bir zaman yaptı. Razgatlıoğlu, testin ikinci gününde "X" özellikli yarış lastiği ile genel zamanda ikinci oldu.

Testi değerlendiren milli sporcu, “Benim için çok olumlu bir testti. Pek çok yeni parça denedik ve hem takım hem de ben gerçekten mutluyuz. Çünkü 2021'den önce iyi bir yönümüz var. Esas olarak yarış lastiği üzerinde çalıştık ve arka tutuşu çok geliştirdik. Hızlı ve tutarlı tur sürelerine odaklandım. Hedef en düşük 1.40'larda olmaktı ve bunu başardık. X lastiğinden çok memnun olduğum iyi tur zamanı geldi. Önümüzdeki yıl yola çıkmadan önce Q lastiğini maksimize etmek için çalışmalı ve diğer bazı ayarları denemeliyiz.” dedi.


Bu sayfa 1065 kez okundu