Razgatlıoğlu Liderliğini Devam Ettirdi

Razgatlıoğlu Liderliğini Devam Ettirdi

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın Katalonya ayağında hem ikinci yarışı hem de super pole yarışını ikinci sırada tamamladı. Razgatlıoğlu, Katalonya yarışları sonunda genel klasmandaki liderliğini sürdürdü.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın Barselona’da yapılan iki yarışında ödül kürsüsüne çıkarak zirvedeki yerini korudu. Sezonun 9’uncu ayağında ilk yarışta motosikletindeki elektrik sorunu nedeniyle yarışı bırakan Razgatlıoğlu, şampiyona sıralamasında zirveyi Jonathan Rea’ye kaptırmıştı. Pazar günü gerçekleşen iki yarışı da 2’nci sırada tamamlayan Razgatlıoğlu, bir gün sonra şampiyona liderliğini devralmayı başardı.

Razgatlıoğlu yarışlar sonunda sürüceler sıralamasında puanını 399’a çıkardı ve Katalonya’daki yarış haftasında şampiyona liderliğini sürdürmeyi başardı.

Katalonya ayağını değerlendiren Razgatlıoğlu, "Sıcak koşullar ve düşük yol tutuşu nedeniyle 2. yarış çok zordu. Üçüncü veya dördüncü turda ön lastiğim sağ tarafta kaymaya başladı ve viraja güçlü girmek mümkün olmadı. Ayrıca, Rinaldi’yi geçtikten sonra arka tutuşumda büyük bir düşüş yaşadım. Sonra ikinci sıra için mücadele ettim. Ama gerçekten mutluyum. Bu hafta sonu çok garip oldu. Dün elektrik sorunu yaşadık ve bu hepimizi çok hayal kırıklığına uğrattı. Ama aynı zamanda gerçekten mutluyuz çünkü takımımla, her yarışta, her serbest antrenmanda geliştiriyoruz. Bu çok iyi ve ekibime çok teşekkür ediyorum. Her yarışta şampiyonluk puanları değişiyor ve şimdi biraz gülümsüyorum çünkü takımım 'bir puan öndesin' diyor ama ben hala buna bakmıyorum. Sadece yarış galibiyetine odaklandım. Aynı şeyi Jerez'de de deniyeceğim."

TMF Milli Takımlar kaptanı Kenan Sofuoğlu, Barselona’da hafta sonu boyunca milli sporcularımıza büyük destek verirken, gurbetçi vatandaşlarımız da Ay Yıldızlı bayrağımızla tribünlerdeki yerlerini aldı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı 24-26 Eylül tarihlerinde İspanya’daki Jerez Pisti’nde düzenlenecek.

 

2021 DÜNYA SÜPERBİKE ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU (İLK 5)

1. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) 399

2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 398

3. Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati) 339

4. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) 218

5. Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) 201

 

KATALONYA 2. YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati)

2. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) +3.030s

3. Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati) +3.207s

4. Alvaro Bautista (Team HRC) +3.415s

5. Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) +4.306s

 

KATALONYA SUPERPOLE YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK)

2. Toprak RazgatlIoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) +0.211s

3. Alvaro Bautista (Team HRC) +2.771s

4. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) +2.948s

5. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) +3.428s

 

 


Bu sayfa 304 kez okundu

RESİMLER