Razgatlıoğlu Sezonu Kürsüde Tamamladı

Razgatlıoğlu Sezonu Kürsüde Tamamladı

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası Portekiz ayağında 3 kez ödül kürsüsüne çıktı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda PATA Yamaha takımıyla yarışan Toprak Razgatlıoğlu, 4 bin 182 metre uzunluğundaki Estoril Pisti'nde hafta sonu podyumdan inmedi. Superpole yarışında ilk sırada yer alan milli sporcu, birinci yarışta birinciliği elde ederken, ikinci yarışta ise üçüncü sırayı aldı.

Toprak Razgatlıoğlu, Avustralya ve Portekiz'de iki kez yarış kazandığı sezonu 228 puanla dördüncü sırada tamamladı.

Razgatlıoğlu, “Tekrar ödül kürsüsünde olmaktan dolayı mutluyuz. Benim için güzel bir hafta sonuydu çünkü gelecekte daha fazlasını yapmam için bu podyumlara gerçekten ihtiyacım var. Yamaha ekibime çok teşekkür ederim, harikalar ve bu hafta sonu çok iyi çalıştılar.” diye konuştu.

Can Öncü Göz Doldurdu

Turkish KNN Team ile ülkemizi temsil eden 17 yaşındaki milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Portekiz'deki sekizinci ayak ilk yarışını 6., ikinci yarışını da 14. sırada bitirdi. Öncü’nün her iki yarışta da gösterdiği performans gelecek sezon için büyük umut verdi.

Deniz Öncü, İspanya'da 15.

Dünya Moto3 Şampiyonası'nın 11. ayağı 5,1 kilometre uzunluğa sahip İspanya'nın Aragon Pisti'nde koşuldu. Şampiyonada Red Bull KTM Tech 3 takımıyla mücadele eden Deniz Öncü, Honda pilotu Jaume Masia'nın kazandığı yarışı 15. sırada tamamladı.


Bu sayfa 1130 kez okundu

RESİMLER