Razgatlıoğlu İngiltere'de Göğsümüzü Kabarttı

Razgatlıoğlu İngiltere'de Göğsümüzü Kabarttı

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, İngiltere'de düzenlenen Dünya Superbike Şampiyonası’nın ikinci yarışını 2. sırada bitirerek bu sezon 5. kez ödül kürsüsüne çıktı.

Dünya Superbike Şampiyonası'nın İngiltere'deki 8. ayağının ikinci yarışında Turkish Team’in başarılı pilotu Toprak Razgatlıoğlu, 2. oldu. İngiltere'nin Leicestershire kontluğundaki 4 kilometrelik Donington Park Pisti'nde düzenlenen organizasyonun ikinci yarışı da sona erdi. Turkish Puccetti sürücüsü Toprak Razgatlıoğlu, 2. cepten başladığı yarış boyunca son 4 yılın şampiyonu Jonathan Rea (Kawasaki) ile liderlik mücadelesi verdi. Toprak iki kez liderliğe yükselmeyi başardı ancak Rea, bitime 12 tur kala yaptığı atak sayesinde Toprak'ın 0.365 saniye önünde birinci oldu.

Genç sporcumuz bu sonuçla Bağımsız Pilotlar sınıfını da birinci sırada tamamlamış oldu. Donington Park Pisti'nde aynı gün yapılan Superpole yarşında da Razgatlıoğlu ikinci sırayı elde etti. İngiltere'deki yarışta eski Dünya Şampiyonu Milletvekilli Kenan Sofuğlu ile gurbetçi vatandaşlarımız, ay-yıldızlı bayraklarımızla Turkish Team'e büyük destek verdi.

RAZGATLIOĞLU: HEDEFİMİZ ARTIK BİRİNCİLİK

Yarış sonu Toprak Razgatlıoğlu, “Birincilik için elimden geleni yaptım. Ama maalesef olmadı. Tekrar podyum yaptık. Bundan sonra Artık hedefimiz birincilik. İnşallah o günleride göreceğiz. Herkese ve başta Kenan Sofuoğlu’na destekleri ile sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ederim. Beni bu yarışta da yalnız bırakmadı.” dedi.

Genç sporcuyu İngiltere’de yanlız bırakmayan Kenan Sofuoğlu, “Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu Turkish Team takımında müthiş bir mücadele vererek İngiltere’de tekrar ödül podyumuna çıktı. Yetiştirdiğimiz sporcuları bu seviyeye getirmek için 10 yıl emek verdik ve artık ilk zaferimize çok yakınız. Umuyorum ki spor kariyerimde benim ulaşamadığım noktalara yetiştirdiğim sporcular ulaşarak, ülkemizi uzun yıllar en iyi şekilde temsil edecekler.” diye konuştu.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU

1. Jonathan Rea (İngiltere) 376 Puan

2. Alvaro Bautista (İspanya) 352

3. Van der Mark (Hollanda) 206

4. Alex Lowes (İngiltere) 192

5. Leon Haslam (İngiltere) 187

6. Toprak Razgatlıoğlu (TÜRKİYE) 153

 

BAĞIMSIZ PİLOTLAR PUAN DURUMU

1. Toprak Razgatlıoğlu (TÜRKİYE) 153 Puan

2. Marco Melandri (İtalya) 124

3. Sandro Cortese (Almanya) 96

4. Michael Rinaldi (İtalya) 85

5. Jordi Torres (İspanya) 76


Bu sayfa 968 kez okundu

RESİMLER