Razgatlıoğlu Şampiyonluğa Koşuyor

Razgatlıoğlu Şampiyonluğa Koşuyor

Dünya Superbike Şampiyonası’nda lider durumda bulunan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu bu hafta sonu Arjantin’de şampiyonluk yolunda en önemli virajlarında birini dönecek.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 sezonunun 12. ayak yarışları 15-17 Ekim tarihleri arasında Arjantin’de yapılacak. TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü 4.2 km uzunluğa sahip San Juan Villicum Pistinde ülkemizi temsil edecek.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda 478 puanla zirvede yer alan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) Arjantin’de son ayak öncesi liderliğini korumaya çalışacak. Şampiyonada 15 Ekim Cuma günü serbest antrenmanlar, 16 Ekim Cumartesi günü önce Superpole (sıralama), sonra TSİ 21:00’da da hafta sonunun ilk yarışı start alacak. 17 Ekim Pazar günü TSİ 18:00’da Superpole Yarışı, TSİ 21:00’da da ikinci yarış start alacak.

Toprak Razgatlıoğlu, şampiyona genel klasmanında en yakın rakibi Jonathan Rea’nın 24 puan önünde 478 puanla ilk sırada yer alıyor.

Dünya Şampiyonluğuna çok yakın olduğunu milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, “Şampiyonada 3 haftadır lider durumdayız. Arjantin'de de birincilik mücadelesi vereceğiz. Her yıl hedefimiz dünya şampiyonluğu diyorduk, bu sene çok yaklaştık. Eğer bir aksilik olmazsa bir Türk sporcu ilk defa 'superbike'ta dünya şampiyonluğunu almış olacak. Sadece yarışmaya odaklanıyorum. Birinci olmak için savaşacağım. Dünya şampiyonu olarak Türkiye'ye dönmek, en büyük hayalim.” dedi.

 

CAN ÖNCÜ ARJANTİN’DE START ALACAK

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası’nın Arjantin ayağında mücadele verecek. San Juan Villicum Pistinde düzenlenecek Supersport Şampiyonası’nda Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu, 15 Ekim Cuma günü serbest antrenmanlarda yer alacak. 16 Ekim Cumartesi günü önce sıralamaya çıkacak olan Öncü, TSİ 19:30’da ilk yarışta, 17 Ekim Pazar günü ise TSİ 19:30’da da ikinci mücadelede ter dökecek.

 

TMF BAŞKANI UÇAR: TOĞRAK ADINI TARİHE YAZDIRACAK

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu’nun tarihi bir başarıya imza atacağını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya şampiyonasında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ediyor. Şampiyonada Arjantin ve Endonezya yarışları kaldı. Toprak, 24 puan farkla rakiplerinin önünde ilk sırada yer alıyor. Ülke olarak şampiyonluk havasına girdik. Toprak hem kendini hem takımını hem de Yamaha markasını 2021 şampiyonluğuna taşıyor. İnşallah Toprak bir ilki başaracak ve adını tarihe yazdıracak.” diye konuştu.

 

SOFUOĞLU: DÜNYA ŞAMPİYONALARINA AMBARGO KOYDUK

Toprak Razgatlıoğlu'nun Dünya Superbike Şampiyonası'nda lider olduğunu hatırlatan TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Toprak'ın en yakın rakibinin son 6 yılın şampiyonu olduğuna dikkati çekti. Sofuoğlu, şampiyonluğun en büyük favorisi olan Toprak'ın, liderliğini sürdürerek Türkiye'yi bu alandaki ilk şampiyonluğuna ulaştıracağına inandığını belirterek, şunları kaydetti: "Son 10 yıllık yatırımın meyvesini yeme vakti geldi. İnanıyorum ki Toprak, bu sene şampiyonlukla tarihi başarıya ulaşacak. Bahattin de yarışlarda podyumlar yaparak artık Dünya Supersport 300 kategorisinde görevini tamamladı. Önümüzdeki yıl içerisinde Can ile beraber Dünya Supersport 600 Şampiyonası'na geçiyor. Dünya şampiyonasında 3 kategori var. Yarışçılarımızın gösterdikleri performanslarla dünya şampiyonasına ambargo koyduk diyebilirim."

"Moto3" kategorisinde Deniz Öncü'nün üst üste podyuma çıkmaya başladığını aktaran Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Yarışlarda her birinin başarısını izlemek, bizleri gururlandırıyor. Dünya şampiyonasındaki 3 kategoride de Türk sporcularını, Türk bayrağını en önde görmek ve İstiklal Marşı'nı çaldırmak, bizim için en büyük hedef. Arkadan gelen sporcularımızın da tarihi başarılar elde edeceğine canıgönülden inanıyorum." ifadelerini kullandı.

 


Bu sayfa 353 kez okundu