Razgatlıoğlu Şampiyonluk İçin Piste Çıkıyor

Razgatlıoğlu Şampiyonluk İçin Piste Çıkıyor

Dünya Superbike Şampiyonası’nın lideri milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu bu hafta sonu Endonezya’da şampiyonluk yarışına çıkacak. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak yarışların tümü TRT Spor'dan canlı yayınlanacak.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 sezonunun son ayağı 19-21 Kasım tarihleri arasında Endonezya’da yapılacak. TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü 4.310 metre uzunluğa sahip yeni yapılan Uluslararası Mandalika Pistinde ülkemizi temsil edecek.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda 531 puanla zirvede yer alan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) son ayakta 2021 Dünya Şampiyonluğu için gaz açacak. Şampiyonada 19 Kasım Cuma günü serbest antrenmanlar, 20 Kasım Cumartesi günü önce Superpole (sıralama), daha sonra TSİ 10:00’da da hafta sonunun ilk yarışı 21 tur üzerinden start alacak. 21 Ekim Pazar günü TSİ 06:00’da Superpole Yarışı (10 tur), TSİ 10:00’da da ikinci yarış (21 tur) start alacak.

WorldSBK'nın 33 yıllık en çekişmeli sezonunda Toprak Razgatlıoğlu, şampiyona genel klasmanında rakibi Jonathan Rea’nın 30 puan önünde 531 puanla birinci sırada yer alıyor.

Razgatlıoğlu hem markalar sıralamasında Yamaha’yı (574 puan) hem de takımlar sıralamasında Pata Yamaha with Brixx Takımını (801 puan) birincilik koltuğunda tutuyor.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, “Endonezya'da olmaktan mutluyum. Yeni bir piste gelmek her zaman ilginçtir. Zaten pistin bazı fotoğraflarını ve videolarını görüyordum ve motosiklete binmek eğlenceli gibi görünüyor. Birçok büyük mücadelenin, birçok zaferin olduğu harika bir sezon oldu. Şimdi kazanmak ve tekrar mücadele etmek için üç şansımız daha var. Her seansta en iyi kurulumu bulmak ve her zaman gelişmek için çalışacağız. Tek fikrim; kazanmaya çalışın ve yarışların tadını çıkarın. Odak noktam burada da aynı yarıştan yarışa mücadele etmek.” diye konuştu.

 

CAN ÖNCÜ SUPERSPORT ŞAMPİYONASI’NDA MÜCADELE EDECEK

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası’nın son ayağı Endonezya’da kupa mücadelesi verecek. Bu sezon Fransa ve Arjantin’de ödül kürsüsüne çıkan Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu, 19 Kasım Cuma günü serbest antrenmanlarda yer alacak. 20 Kasım Cumartesi günü önce sıralamaya çıkacak olan Öncü, TSİ 08:30’da 19 turluk ilk yarışta, 21 Kasım Pazar günü ise TSİ 08:30’da da ikinci mücadelede ter dökecek.

Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası’nın genel klasmanın 163 puanla 6. sırada yer alıyor.


Bu sayfa 156 kez okundu