Razgatlıoğlu ve Öncü Sezonu Avustralya’da Kapatacak

Razgatlıoğlu ve Öncü Sezonu Avustralya’da Kapatacak

Milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü bu hafta sonu Dünya şampiyonasının son etabı Avustralya’da sezonu tamamlayacak.


Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde milli sporcularımız Dünya şampiyonasının Avustralya etabında istiklal marşımızı çaldırmaya çalışacak.
Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, 4 bin 445 metre uzunluğa sahip Phillip Island pistinde düzenlenecek şampiyonaın üç yarışında da galibiyeti hedefliyor. Razgatlıoğlu, Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla 18 Kasım Cuma günü serbest antrenmanlarda, 19 Kasım Cumartesi günü önce sıralama (Superpole), TSİ 08:00'da ise ilk yarışta ter dökecek. 20 Kasım Pazar günü ise TSİ 05:00'da sıralama yarışı, TSİ 08:00'da da ikinci yarış start alacak.
Milli sporcumuz, 487 puanla genel klasmanda ikinci sırada yer alıyor.

CAN ÖNCÜ DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İÇİN TER DÖKECEK
Milli motosikletçimiz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Avustralya etabında dünya üçüncülüğü için gaz açacak. Phillip Island Pisti'nde yapılacak sezonun son etabında Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu, dünya üçüncülüğü için son puanlarını almaya çalışacak. Öncü, 18 Kasım Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. Ay-yıldızlı motosikletçi, 19 Kasım Cumartesi günü önce sıralama turlarında, aynı gün TSİ 06:30'da ilk yarışta, 20 Kasım Pazar günü ise TSİ 06.30'da ikinci yarışta ter dökecek.
Milli sporcumuz, 248 puanla genel klasmanda üçüncü  sırada yer alıyor.


Bu sayfa 141 kez okundu