Red Bull Enduro'nun Kralı Jarvis...

Red Bull Enduro'nun Kralı Jarvis...

Kemer'de, deniz seviyesinde sıcak hava koşullarında başlayıp, Olympos Dağı'nın dondurucu zirvesine tırmanan yarış parkuru, sürücülerin yeteneklerinin sınırlarını zorladı.Türkiye'nin muhteşem sahillerini barındıran, Kemer'de düzenlenen Red Bull Sea to Sky ekstrem enduro yarışına sağnak yağmur damgasını vurdu. Olympos Yarışı'nın açılışını milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu yaptı. Olympos Yarışı için tüm enerjileriyle mücadele veren sürücüler arasında amansız bir mücadele yaşandı. Birçok
yarışmacı yarışı yarıda bırakırken yalnızca çok az sürücü Olympos Dağı'nın zirvesindeki bitiş çizgisini görmeyi başardı.

İSMAİL ÖZGÜR’DEN BÜYÜK BAŞARI

Yarışı Red Bull Sea To Sky'da Graham Jarvis (İngiltere- Husaberg Takımı) 01:59:41'lik sürede yarışı tamamlayarak birinci oldu. Jonny Walker (İngiltere-KTM Takımı) 2. , Red Bull Sporcusu Chris Birch (Yeni Zelanda- KTM Takımı)3. olurken, Türk yarışmacılardan İsmail Özgür, Olympos Yarışı'nı tamamlayan ilk Türk sürücü oldu. 1 numara ile yarışına Türk sürücü, yarışı 5 saat 4 dakikada bitirdi.

START VE MADALYALAR KENAN SOFUOĞLU’NDAN

Olympos Yarışı'nın açılışını Supersportta iki kez dünya şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu yaptı. Olympos'un zirvesinde düzenlenen madalya töreninde dereceye giren sürücülere madalyalarını milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can verdi. Yarışmanın para ödülü olan 8 bin Euro ise yarışmacılara verildi. Maksimum biniş süresi içinde zirveye varan yarışmacılara Red Bull Sea to Sky 'altın madalyası' verildi.
Yarışmanın açılışını yapan ve yarış boyunca takip eden dünya şampiyonu milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, "Çoğu Enduro sürücüsü için bronz madalya bile büyük bir başarı. Gümüş madalya onları küçük bir grup kahraman arasına sokuyor, altın madalya ise ekstrem enduro'nun krallarından biri haline getiriyor" dedi.

Bu sayfa 2275 kez okundu