Sea to Sky'ı Wade Young Kazandı

Sea to Sky'ı Wade Young Kazandı

Kemer'de bu yıl 9'uncusu düzenlenen Sea to Sky'ın kazananı Güney Afrikalı Wade Young oldu. Kemer'de 4 gündür süren Sea to Sky Ekstrem Enduro Motosiklet Yarışı düzenlenen dağ etabıyla tamamlandı. Çamyuva sahilinden başlayıp 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde tamamlanan dağ etabında yarışıcılar, ilk olarak 0 rakımdan başladıkları yarışta Kesmebozağı'ndaki kanyonda suyla mücadele etti. Daha sonra ormanlık alanda geçen yarışçılar 2365 metredeki finiş çizgisi öncesi kayalık bölgeyi geçti.Dağ etabına 27 ülkeden 193 sporcu katıldı. Zorlu yarışı 3 saat 22 dakika 27 saniyede tamamlayan Wade Young birinci olurken, ikinciliği İspanyol Mario Roman 3 saat 27 dakika 27 saniyeyle aldı. Yarışın üçüncülüğünü ise İspanyol Alfredo Gomez 3 saat 37 dakika 25 saniyeyle elde etti.

DÖRT TÜRK YARIŞÇI ZİRVEYE ÇIKTI

Zorlu dağ etabında Türk sporcular Bayram Uysal (17), Yunus Mor (30), Emre Coşar (39) ve Şaban Özdemir (40) zirveye çıkma başarısı gösterdi. Dört Türk yarışçı altın madalyaya ulaşarak büyük başarıya imza attılar. Güney Amerikalı Kirsten Ladman 6 saat 6 dakika 43 saniyeyle 32'nci olup altın madalyayı hak eden tek kadın oldu.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından Türkiye Motosiklet Federasyonu, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve TÜRSAB'ın destekleriyle gerçekleştirilen Sea to Sky Ekstrem Enduro Motosiklet Yarışı'nda ilk üçe girenlere ödüllerini Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, İlçe Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Uraz ve TÜRSAB Batı Antalya YTK Başkanı Rıza Perçin verdi.

ÖZDEMİR: HERKES ÇOK MEMNUN
KEMK Başkanı Semih Özdemir, "Organizasyonumuzu Tahtalı Dağı'nın zirvesinde finişe gelen yarışmacılarımızla birlikte tamamladık. 4 günlük bir yarış maratonumuz vardı. İlk gün yarışımızı Kemer merkezinde özel olarak hazırladığımız alanda yaptık. Daha sonra 40 kilometrelik orman yarışı ve 30 kilometrelik kanyon yarışını tamamladık. Çamyuva sahilinden start verip Tahtalı Dağı'nın zirvesinde sona eren 70 kilometrelik etabı yarışçılar tamamladı. Yarışlarda herhangi bir sıkıntı olmadı. Her şey yolunda geçti. Gelen katılımcılardan iyi dönüşler aldık. Artık önümüzdeki yıla bakacağız çünkü gelecek yıl bizim 10'uncu yılımız. 10'uncu yıla özel daha iyi ve özel bir organizasyon yapmak istiyoruz" dedi.


Bu sayfa 1103 kez okundu

RESİMLER