Sıralamalar Nefes Kesti

Sıralamalar Nefes Kesti

Afyonkarahisar Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nda sezonun 18. ayak yarışının sıralamaları yapıldı.

Dünya Motokros Şampiyonası MXGP sıralama yarışında Hollandalı Jeffrey Herlings birinci, Slovenyalı Tim Gajser ikinci ve Belçikalı Jeremy Van Horebeek üçüncü oldu. Türk sporcular Şakir Şenkalaycı 20., Batuhan Demiryol 21., Galip Alp Baysan 22. sırada yer aldı. MX2 sıralama yarışında ise Letonyalı sporcu Pauls Jonass birinci, İspanya’dan Jorge Prado ikinci ve Danimarkalı Kjer Thomas Olsen üçüncü olurken, Türk sporculardan Mustafa Çetin 18., Furkan Valimaki 20., Emircan Şenkalaycı 21. ve Yasin Karaböce ise 22. sıraya yerleşti.

Sıralama yarışlarını Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, FIM Avrupa Başkanı Wolfgang SBR, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ile TMF Yönetim Kurlu Üyeleri izledi.

YARIŞLAR İKİ ETAP HALİNDE YAPILACAK

Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Letonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Endonezya, Çekya, Belçika, İsviçre, Bulgaristan ve ABD gibi ülkelerde düzenlenen şampiyona, dünyanın 180 ülkesinde yaklaşık 20 yayıncı tarafından 1.4 milyar kişilik izleyici potansiyeline ulaşacak. Pazar günü MX2 sınıfında ilk yarışlar saat 12:05’te ikinci yarışlar 15:00’da yapılacak. MXGP sınıfında ise ilk etap saat 13:00’da ikinci yarış ise 16:00’da yapılacak.


Bu sayfa 762 kez okundu

RESİMLER