Sofuoğlu, Erbay ve Uçar Ödül Kürsüsünde

Sofuoğlu, Erbay ve Uçar Ödül Kürsüsünde

Yunanistan’ın Serez pistinde yapılan Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nda genç sporcularımız ödül kürsüsüne çıktı. Yedi ülkeden 68 yarışçının katıldığı şampiyonada SSP300 sınıfında mücadele eden genç sporcularımızdan Bahattin Sofuoğlu hafta sonunu iki birincilikle tamamladı. Sofuoğlu, Cumartesi ve Pazar günü yapılan her iki yarışta da birinci  oldu. Bu sınıfta mücadele eden Kadir Erbay ilk günü 2., ikinci günü de üçüncü sırada tamamladı. Genç sporcumuz Ares Stefan Bengiç ise damalı bayrağı göremedi.

Şampiyonanın ilk günü yapılan F600 sınıfı yarışlarında Cafer Çömlek 8.,  Şahin Karadayıoğlu 10., Kerem Uçar 13. sırada yer aldı. Bu sınıfta Barış Alsancak finiş göremedi. Pazar günü yapılan ikinci yarışlarda ise F600 sınıfında Kerem Uçar ödül kürsüsünün üçüncülük basamağına çıkarken, Barış Alsancak 7., Şahin Karadayıoğlu 11. ve Cafer Çömlek’te 16. sırada yer aldı. Balkan Avrupa Pist Şampiyonası Genel Klasmanında Kerem Uçar 99 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

F1000 sınıfında cumartesi günü Avni Pala 8., Abdullah Köken 13. Öner Önal 14. olurken, kaza yapan Altuğ İnan start alamadı. Pazar günü F1000 sınıfında yapılan yarışta Avni Pala 7., Abdullah Köken 11. olurken, Öner Önal ve Altuğ İnan finişi göremedi. SBK sınıfında ise Murat Düvenci ilk günü 6. sırada, ikinci günü de 7. sırada tamamladı.


Bu sayfa 1019 kez okundu