Sofuoğlu Barselona'dan Birincilikle Döndü

Sofuoğlu Barselona'dan Birincilikle Döndü

Milli sporcumuz  Bahattin Sofuoğlu, Barselona'da FIM Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nın 9. ayağında iki kez ödül kürsüsüne çıktı.

Ay-yıldızlı motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda 4,6 kilometre uzunluğa sahip Barselona Pisti'nde yarıştı. Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nın 9. ayağının ikinci yarışında milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, damalı bayrağı 0.003 saniye farkla birinci sırada geçmeyi başardı. Bahattin Sofuoğlu, bu sezonki ilk birinciliğini Barselona'da kazanarak İstiklal Marşı'nı tüm dünyaya dinletti. Sofuoğlu, yarışın ardından Türk bayrağı ile pistte tur atmayı da ihmal etmedi. Sofuoğlu Cumartesi günü yapılan yarışıda ikincilikle tamamladı.

Milli sporcumuz yarış sonrası yaptığı açıklamada, "Çok çalıştık, bu galibiyet için çok mutluyum. İyi olmadığım zamanlar bana her zaman Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu ile Toprak Razgatlıoğlu, Can ve Deniz Öncü kardeşler her zaman destek verdiler. Biz hep beraberiz. Çok mutluyum. Takımıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

KATALONYA 1. YARIŞ SONUCU (İlk Üç)

1 Jeffrey Buis (MTM Kawasaki)

2. Bahattin Sofuoğlu (Biblion Yamaha Motoxracing) +0.116s

3. Ton Kawakami (AD78 Team Brasil by MS Racing) +0.462s

KATALONYA 2. YARIŞ SONUCU (İlk Üç)

1. Bahattin Sofuoğlu (Biblion Yamaha Motoxracing)

2. Alvaro Diaz Cebrian (Arco-motor University Team) +0.003s

3. Samuel Di Sora (Leader Team Flembbo) +0.099s

 

CAN ÖNCÜ İYİ BAŞLADI KÖTÜ BİTİRDİ

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası Katalonya ayağına iyi başladı. Hafta sonunun ilk yarışında damalı bayraktan 4. sırada geçen 18 yaşındaki sporcumuz, Pazar günü yapılan ikinci yarışta düşerek puan çıkartamadı.

Öte yandan Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Moto3 Dünya Şampiyonası'nın San Marino ayağında ciddi bir kaza atlatan genç sporcumuz Deniz Öncü, Pazar günkü yarışı 21. sırada tamamladı. Genç sporcu, "Büyük kazadan sonra yarışabildiğim için gerçekten çok şanslıydım. Formda olduğumu açıkladım. Boynumda, sol dirseğimde ve ayak bileğimde biraz ağrı vardı. 15. tura kadar iyi bir tempom vardı ama birkaç hata yapmaya başladım. Sadece yarışı bitirmek istedim. Kazadan sonra hızlıydım. Çok daha iyi yarışabilirdim ama büyük kazadan sonra iyi olduğum mutluyum." diye konuştu.


Bu sayfa 217 kez okundu

RESİMLER