Sofuoğlu Unutulmaz Bir Yarış Oldu

Sofuoğlu Unutulmaz Bir Yarış Oldu

Dünya Şampiyonu milli sporcumuz ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Afyonkarahisar'da yapılan Dünya Motokros Şampiyonası'nın uzun zaman unutulmayacağını belirterek, emeği geçenleri tebrik etti.

Türkiye'de böyle güzel organizasyonlar yapmanın kendilerini gururlandırdığını dile getiren Kenan Sofuoğlu, "Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Başkanı Wolfgang Srb'yi yıllardır tanıyorum. Bana burada az önce anlattığı şeyler Türkiye'de böyle güzel bir organizasyon olması beni gerçekten gönülden mutlu etti" dedi. Sofuoğlu, asfalt pist ile toprak pistin çok farklı olduğunu ifade ederek, "Şu anda Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun bu yapmış olduğu bu adım ve buradaki yarış sayesinde inanıyorum ki çok fazla sporcu için bir alt yapı olacak. Burada tüm sporcularımız yarışıyor. Onlar kendilerini burada dünya şampiyonasında en iyi adamlarla görmesi dünyanın gerçekten motokros dalındaki en iyi sporcularla beraber aynı parkura çıkması demek geleceğe yönelik sporcuların yetişmesi açısından çok büyük bir adım" diye konuştu.


SOFUOĞLU: HERKES ÇOK MEMNUN
İki hafta önce pisti kontrole gediğini dile getiren Sofuoğlu, "Buraya geldiğimde padoka girdiğim anda dedim ki; şimdi gerçekten burada dünyanın en iyi motokros yarışçıları, dünyanın en iyi motokros takımları, yani isimlerini de Avrupa’da çok iyi bildiğim, çok iyi tanıdığım, bu popüler isimler şu an Afyonkarahisar’da mı? diye kendi kendime hayretle bakmıştım ve inanın ben bu konuda önce Afyonkarahisar Belediye Başkanımızı, federasyonumuzu, tabii ki milletvekillerini, bakanımızı herkesi tebrik ediyorum. Padokta dolaşırken yabancı misafirlerimizin hepsine aynı soruyu sordum. Memnun musunuz, her şey yolunda mı? Herkesin hem parkurdan hem organizasyondan memnun olması, ülkemizin onları bu şekilde misafirlerimizi sıcak karşılaması beni gerçekten onurlandırdı, gururlandırdı. Çünkü 16 yıl bende Avrupa’nın her yerinde parkurlara gittim, yarışlara çıktım. O ülkenin bizi nasıl karşıladığını, parkurunun ne kadar hazır olduğuna ve her şeyin dört dörtlük olup olmadığına çok dikkat ederdik. Ve bugün biz burada ev sahipliği yapıyoruz. Misafirlerimizin böyle memnuniyet içinde ülkemizden bahsetmesi beni çok mutlu etti" dedi.


MİLLİ SPORCU ŞENKALAYCI: MÜTHİŞ BİR YARIŞ OLDU
Afyonkarahisar'da çok iyi bir iş başardıklarını ifade eden milli sporcu Şakir Şenkalaycı, "Dünya Motokros Şampiyonası 10 yıl aradan sonra tekrar ülkemize geldi. Dünyanın ne iyi motokros pistini yaptık. Burada onun da onayı alındı. Müthiş bir yarış geçti. Dünya şampiyonları ile birlikte bu parkurda aynı heyecanı yaşamak onur ve gurur verici bizim için. Ben de bana inanan herkesin yüzünü güldürmek için elimden gelen bütün hünerlerimi gösterdim" dedi.


Bu sayfa 1189 kez okundu

RESİMLER