Sofuoğlu'ndan Jerez'de Sezonun 2. Zaferi

Sofuoğlu'ndan Jerez'de Sezonun 2. Zaferi

Milli sporcumuz Bahattin Sofuoğlu, İspanya'daki Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nın 10. Ayağını çifte kupayla kapattı.

Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda Biblion Yamaha Motoxracing takımıyla Türkiye'yi temsil eden genç sporcumuz Bahattin Sofuoğlu, ikinci yarışta damalı bayrağı birinci sırada geçerek, İstiklal Marşı'nı dinletti.

Genç sporcumuz Jerez Pisti'nde Cumartesi günü yapılan yarışta da üçüncü olarak ödül kürüsüne çıktı. Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, bu başarısıyla İspanya'da üst üste 4. kez podyum sevinci yaşadı.

Bahattin Sofuoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, "Geçen sene dünya şampiyonasında ilk galibiyetimizi ve ilk podyumumuzu da burada yaşamıştık ve 2021'de de kazandık. Benim en iyi yarışımdı. Büyük bir fark yakaladık ve hızımız çok iyiydi. Çok mutluyum. Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu ustalarımdan aldığım destek için çok teşekkür ediyorum. Takımımdan aldığım desteğe çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta Portekiz'de Portimao'daki yarışta da güzel şeyler olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

 

CAN ÖNCÜ 6.LIKTA KALDI

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nın İspanya ayağında 6. oldu. Ay-yıldızlı sporcumuz, İspanya'da 4,4 kilometre uzunluğa sahip Jerez Pisti'nde mücadele etti. Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu Öncü, dokuzuncu başladığı şampiyonanın İspanya ayağında damalı bayrağı 6. sırada geçti.


Bu sayfa 96 kez okundu

RESİMLER