Sporcularımız Haftayı Güzel Kapattı

Sporcularımız Haftayı Güzel Kapattı

Milli sporcularımız Deniz Öncü San Marino’da, Asrın Rodi Pak İspanya’da, Ömer Utku Karpuz, Yunus Erçelik ve Fatih Şahin ise Bulgaristan’da piste çıktı. Ömer Utku Karpuz ikinci olurken, ülkeler sıralamasında Türkiye 3. sırada yer aldı.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın altıncı ayak yarışları 4.2 km uzunluğa sahip San Marino’nun Misano World Circuit Marco Simoncelli pistinde yapıldı. Şampiyonada Red Bull KTM Tech 3 takımıyla mücadele eden milli sporcumuz Deniz Öncü yarışı 16. sırada bitirdi. Milli sporcumuz 28. cepten start aldığı San Marino yarışında 10. sıraya kadar yükseldi. Ön grupta şampiyona lideri Albert Arenas’ın önünde düşmesi sonucu yavaşlamak zorunda kalan 17 yaşındaki sporcumuz mücadeleden 16.lıkla ayrıldı.

Yarışı değerlendiren Öncü, “Oldukça geriden başladım, ancak iyi bir başlangıç ​​yaptım. Sonra hata yaptım ve çok yer kaybettim. Önümdeki grubu yakalamak epeyce tur aldı. İlk 10'a girdiğimde Arenas düştü ve neyse ki kurtardım. Önümüzdeki hafta yarışı iyi bir sonuçla bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

ASRIN RODİ PAK 9. OLDU

İspanya Superbike Şampiyonası’nın (ESBK) üçüncüayak yarışları İspanya’nın Valensiya şehrinde düzenlendi. ESBK’da ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Asrın Rodi Pak, 10 Eylül Cumartesi günü Ricardo Tormo pistinde yapılan ilk yarışı 9. sırada 13 Eylül Pazar günü yapılan ikinci yarışı ise 11. sırada tamamladı.

Yamaha Stratos takımının genç pilotu, "Arka lastiğin tutuşunda her zaman sorun yaşadığımız için bizim adımıza zor bir hafta sonu oldu. İkinci yarışta, tutuşu iyileştirmek için farklı bir kurulum denedik. Umarım bir sonraki yarışta, Jerez'de daha iyi hislere sahip olabiliriz." dedi.

BALKAN’DA ÇİFTE KUPA

Balkan Motosiklet Birliği tarafından Bulgaristan'da yapılan BMU Avrupa Pist Şampiyonası’nda SSP300 sınıfında Ömer Utku Karpuz ikinci oldu. Pleven şehrinde düzenlenen şampiyonada Yunus Erçelik, Fatih Şahin ve Ömer Utku Karpuz'un kazandırdığı puanlarla Türkiye, ülkeler sıralamasında 3. sırada yer aldı.


Bu sayfa 108 kez okundu

RESİMLER