Sporcularımız Hollanda, Sırbistan ve Hırvatistan'da

Sporcularımız Hollanda, Sırbistan ve Hırvatistan'da

Hollanda, Sırbistan ve Hırvatistan’da düzenlenecek şampiyonalarda 15 sporcumuz mücadele edecek.

Milli sporcumuz Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) FIM Dünya Moto3 Şampiyonası’nda sezonun 11. yarışına Hollanda’da çıkacak. Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından Dünya Moto3 Şampiyonası yarışları 24-26 Haziran tarihlerinde 4,5 km uzunluğa sahip TT Assen pistinde düzenlenecek. Moto3 sınıfında TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde mücadele eden 19 yaşındaki sporcumuz, Hollanda’da bu sezonun ilk podyumu için ter dökecek.

Milli sporcumuz, 24 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara, 25 Haziran Cumartesi günü de sıralamalara katılacak. 26 Haziran Pazar günü ise TSİ 12:00’da sezonun 11. mücadelesi start alacak.

 

SIRBİSTAN’DA 12 SPORCUMUZ TER DÖKECECEK

Avrupa Gençler (65&85cc) ve BMU Motokros Şampiyonaları Sırbistan’da 24-26 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak. Globare şehrinde yer alan Gajic MX pistinde (1.750 mt) düzenlenecek şampiyonaya ülkemizden Efe Okur, Hasan Hüseyin Baş, Berkat Sarıay, Aslan Osmanpaşaoğlu, Batuhan Demiryol, Yiğit Ali Selek, Şakir Şenkalaycı, Eray Esentürk, Mert Akkafa, Ali Akkafa, Berat Şenkalaycı ve Emircan Şenkalaycı katılacak. Şampiyona 25 Haziran Cumartesi günü serbest antrenman ve sıralama ile başlayacak. 26 Haziran Pazar günü ise iki etap halinde yarışlar yapılacak.

 

DURUKAN VE ERBAY HIRVATİSTAN’DA

Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi olan Alpe Adria Pist Şampiyonası’nın Hırvatistan ayağında ülkemizden Turgut Durukan ve Kadir Erbay mücadele edecek. Grobnik Pisti’nde 24-26 Haziran tarihleri arasında koşulacak şampiyonada Durukan ve Erbay Superstock 600 sınıfında yarışacak. Sporcularımız 24 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara çıkacak. 25 Haziran Cumartesi günü öğleden önce sıralamaların ardından TSİ 15:10’da ilk yarış start alacak. 26 Haziran Pazar günü ise TSİ 14:25’te sporcularımız hafta sonunun ikinci mücadelesinde start alacak.


Bu sayfa 80 kez okundu