Sporcularımız Romanya ve İtalya'da

Sporcularımız Romanya ve İtalya'da

Romanya’da düzenlenecek Avrupa Gençler Motokros ve Balkan Motokros Şampiyonalarında 23 sporcumuz start alacak. İtalya'da yapılacak Avrupa Kadınlar Kupası'nda ise İlayda Yağmur Yılmaz ter dökecek.

Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası (EMX65 & EMX85) 7-8 Mayıs tarihlerinde Romanya’nın Ciolpani şehrinde BMU Avrupa Motokros Şampiyonası ile birlikte düzenlenecek. TCS Park pistinde (1.650 mt) yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Efe Okur, Hasan Hüseyin Baş ve Berkay Sarıay mücadele verecek.

Avrupa Gençler Şampiyonası 7 Mayıs Cumartesi günü serbest antrenmanlarla başlayacak aynı gün sporcularımız sıralama yarışına çıkacak. 8 Mayıs Pazar günü ise Avrupa Şampiyonası’nın ikinci ayağı start alacak.

Balkan Motosiklet Birliği (BMU) tarafından  düzenlenen BMU Avrupa Motokros Şampiyonası’da TCS Park pistinde yapılacak. Şampiyonada 50 cc sınıfında Ata Emir Atayan, Ahmet Akif Ulusan, Aslan Osmanpaşaoğlu, Poyraz Bor, 65 cc sınıfında Berat Şenkalaycı, Enes Yıldız, 85 cc sınıfında Mustafa Kemal Atayan, Mert Akkafa, Ali Akkafa, MX1 sınıfında Galip Alp Baysan, MX2 sınıfında Batuhan Demiryol, Yiğit Ali Selek, Akil Ulusan, Irmak Yıldırım, Emircan Şenkalaycı, Aras Efe Yıldırım, MX sınıfında Şakir Şenkalaycı, Eray Esentürk, Volkan Özgür ve Mevlüt Kolay piste çıkacak.

Şampiyonalara Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Macaristan, Çekya, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Karadağ, İsrail, Arnavutluk, Kıbrıs Rum Kesimi ve Moldova’dan sporcular katılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Dünya Şampiyonalarının ardından Avrupa Şampiyonaları da hızlı bir şekilde başladı. Bu hafta sonu Romanya’da 22 sporcumuz mücadele verecek. Özellikle genç sporcularımızdan ümitliyiz. Avrupa Gençler Şampiyonası’nda yer alan Efe Okur, Hasan Hüseyin Baş ve Berkay Sarıay gelecek vaat eden sporcularımız. Bu sporcularımız 2012 doğumlular ve yarış kariyerlerine ciddi bir şampiyonada başlıyorlar. İlk ayak yarışındaki performanslarını tekrarlayıp başarılı bir şekilde ülkemize döneceklerine inanıyorum. Bu sene uluslararası müsabakalara ciddi bir katılım gösteriyoruz. Romanya’ya giden 22 sporcumuzun büyük bir bölümünü çocuk ve genç sporcularımız oluşturuyor. Bu da bize ülkemizin motosiklet sporunun geleceği adına büyük bir umut veriyor.”

İLAYDA YAĞMUR YILMAZ KADINLAR KUPASI’NDA

Milli sporcu İlayda Yağmur Yılmaz, İtalya’da yapılacak Avrupa Kadınlar Kupası'nın üçüncü ayağına katılacak. Kupanın üçüncü heyecanı 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Motodromo Vallelunga pistinde düzenlenecek. Kadın milli sporcu 6 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. 7 Mayıs Cumartesi günü iki sıralama ile geçilecek. Yılmaz, 8 Mayıs Pazar günü ise TSİ 11:55’de sezonun üçüncü mücadelesinde start alacak.


Bu sayfa 91 kez okundu