Sporcularımız 4 Farklı Ülkede Mücadele Etti

Sporcularımız 4 Farklı Ülkede Mücadele Etti

Genç sporcularımız İtalya, Hollanda, Avusturya ve Bulgaristan’da yapılan uluslararası organizasyonlarda mücadele edip ülkemizi temsil ettiler.

FIM Avrupa Supermono Şampiyonası’nın ikinci  ayağı Hollanda’da düzenlendi. Assen Pisti’nde yapılan sezonun ikinci randevusunda genç sporcumuz Galip Satıcı, rakiplerini geride bırakarak kürsüye çıktı. Kupada Bv Racing Motor takımıyla mücadele eden genç sporcumuz, 11 tur süren yarışı ikincilikle bitirdi. Pazar günü yapılan ikinci yarışta ise Satıcı mücadeleyi tamamlayamadı. Genç sporcumuz 60 puanla Genel Klasmanda 4. sırada yer alıyor.

GENÇ SPORCUMUZ CAN ÖNCÜ, İTALYA’DA İLERLEYİŞİNİ SÜRDÜRDÜ

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Moto3 Şampiyonası’nın İtalya ayağında piste çıktı. KTM Ajo takımıyla Mugella pistinde (5,2 km) düzenlenen İtalya Grand Prix'sinde Öncü 18. oldu. 20 tur süren yarışı değerlendiren genç sporcumuz, “Yarış oldukça iyi geçti. Grubumda sonuna kadar çok savaştım ve bu deneyim kazanmama yardımcı oldu. Yarışa son sıradan başlamak zorunda kaldık ve bu da çalışmamızı zorlaştırdı. İleriye doğru büyük bir adım atmayı başarıp, yarışı 18'inci olarak tamamladım. Şimdi aynı şekilde çalışmaya devam etmeliyiz. Yakında puan alabileceğim pozisyonlar için mücadele edebileceğimize eminim” dedi.

BAYRAM UYSAL ERZBERGRODEO’DA MÜCADELE ETTİ

43 ülkeden 1.702 yarışçının kayıt yaptırdığı Dünya Süper Enduro Serisi'nin üçüncü ayağı Erzbergrodeo’da Türkiye Enduro Şampiyonu Bayram Uysal, 500 kişinin start alabildiği mücadeleyi 193. sırada tamamladı. Zorlu geçen yarışı değerlendiren Uysal, “Elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Fakat benim elimden gelse de yollar hep tıkalıydı. Destekleyen, dualarını eksik etmeyen ve burda olmamda büyük emek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Motokros Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışları Bulgaristan’da yapıldı. Samokov şehrindeki 1.700 metre uzunluğa sahip Rido MX pistinde 65 cc sınıfında Emir Abay 16., 85 cc sınıfında Akil Ulusan 17. ve MX2 sınıfında Mustafa Çetin yarışları 14. sırada bitirdi.


Bu sayfa 923 kez okundu

RESİMLER