Sujeti Şampiyonası Nefesleri Kesti

Sujeti Şampiyonası Nefesleri Kesti

Kocasinan Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Kayseri'de ilk defa düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası yarışları nefesleri kesti.

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları Kocasinan Belediyesi'nin ev sahipliğinde; Kayseri Valiliği, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) veAnadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ANMOT) desteğiyle Kayseri'de ilk defa Yamula Barajında yapıldı.

Kuşçu tesisleirnde gerçekleştirilen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'na; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, il müdürleri, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Protokol, Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasında kıyasıya yarışan sporcuları izledi. 35 sporcunun 7 kategoride mücadele ettiği şampiyoda, nefes kesen Fly board  ve jet ski gösterileri, Kayserililerin büyük beğenisini kazandı. Özellikle sporcuların aksiyon dolu mücadeleleri vatandaşlar tarafından alkışlarla takip edildi. Yarışlar, open, pro stock (0-179 beygir), pro stock (180 beygir ve üstü), kadınlar kupası, gençler, flyboaard ve drag sınıflarında gerçekleştirildi.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR 

Şampiyonada Stock Pro1 kategorisinde Mert İkiz birinci, Serdar Ata ikinci, Furkan Yılmaz üçüncü oldu. Stock Pro2 kategorisinde ise Hakan Akgün birinci, Emre Aydın ikinci, Abdulkadir Soylu üçüncülüğü elde etti. Open kategorisinde Kaan Şanver birinci, Kahraman Aktaş ikinci, Şuhayip Erdem üçüncü oldu. Drag kategorisinde de Kaan Şanver birinci, Hakan Akgün ikinci, Umut Çelikel üçüncülüğe ulaştı. Flyboard da ise Kahraman Aktaş birinci, Furkan Yılmaz ikinci, Doğukan Çelik üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde de Ayşenur Varan birinci, Rüya Başlıoğlu ikinci, Sultan Akgün üçüncü oldu. Gençler sınıfında da Enes Doğukan Akgün, Demir Ata ve Ahmet Efe Gülgür sıralaması oluştu.


Bu sayfa 823 kez okundu

RESİMLER