Süper Enduro Rüzgarı İznik'te Esti

Süper Enduro Rüzgarı İznik'te Esti

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası İznik yarışı Bursa Elbeyli Er Meydanı’nda yapıldı. Sporcular dereceye girmek için hem sıcak hem de zorlu engellerle mücadele etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi’nin destek verdiği Türkiye Süper Enduro Şampiyonası İznik yarışı Türkiye genelinden enduro tutkunlarının katılımıyla yapıldı. İki gün süren yarışlarda GP sınıfında Deniz Memnun ilk sırada yer alırken, Memnun’u Rafet Karakuş ve Nazmi Malkoç takip etti.

Sınıflarında dereceye giren sporcular kupalarını İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Davarcı, Bursa B.Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız, Şube Müdürü Emre Solak, Spor İşleri Koordinatörü Ufuk Yıldız ve İznik İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Coşkun’dan aldı.

PRESTİJ SINIFI

1.Deniz Memnun (Sarıyer-Memnun), 2.Rafet Karakuş (AVMK-GasGas), 3.Murat Kökçü (AEMK-KTM)

GENÇ SINIFI

1.Mehmet Emin Musaoğlu (İZMOK-KTM), 2.Anıl Özşeker (BEMK-KTM), 3.Mert Koç (İZMOK-Sherco)

USTA SINIFI

1.Soner Metin (Sarıyer-KTM), 2.Ömer Demirkal (SMSK-KTM), 3.Ali Çıragöz (AEMK-KTM)

HOBİ SINIFI

1.Ömer Bulduk (AVMK-KTM), 2.Furkan Asan (SMSK-KTM), Maksut Bucan (Kartepe-Husqvarna)

VETERAN SINIFI

1.Nazmi Malkoç (İZMOK-Husqvarna), Savaş Serim (Kartepe-KTM), Erdem Gülüş (FOSK-KTM)

 

YARIŞLARIN STARTINI BELEDİYE BAŞKANI AKTAŞ VE USTA VERDİ

Şampiyonanın startını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta verdi. Elbeyli Er Meydanındaki yarışların startına AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi Kaymakamı İznik Kaymakam Vekili Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcıları Ufuk Ay ve Fatma Şahin, AK Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, belediye meclis üyeleri, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda yarışsever katıldı.


Bu sayfa 552 kez okundu

RESİMLER