Süper Enduro'da Heyecan Azdavay'da Yaşanacak

Süper Enduro'da Heyecan Azdavay'da Yaşanacak

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışları 21-22 Temmuz tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde düzenlenecek. TRT SPOR pazar günü yapılacak yarışları canlı yayınlayacak.

Kastamonu’nun Azdavay ilçesi, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’na Azdavay Belediyesi’nin destekleri ile Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde ev sahipliği yapacak. Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali (19-22 Temmuz 2018) kapsamında Suğla Yaylası’ndaki ekstrem parkurunda yapılacak şampiyonaya ülke genelinden birçok sporcu katılacak. Üç aylık aranın ardından  toplu start alacak yarışçılar, zorlu engelleri aşmaya çalışacak.

Şampiyonanın ikinci ayağı 21 Temmuz Cumartesi günü sıralama antrenmanlarıyla başlayacak. Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde 22 Temmuz Pazar günü final yarışlarında sporcular ekstrem parkurda hem engel hem de rakipleriyle mücadele edecek.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ

Azdavay yarışında dereceye giren sporculara Azdavay Belediyesi tarafından para ödülü dağıtılacak. Süper Enduro GP, Enduro Gençler (EG), Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Veteran (EV) ve Enduro Kadınlar (EK) yarışının birincisi 1.000 TL,  ikincisi 750 TL, üçüncüsü 500 TL ve dördüncüsü de 250 TL para ödülü kazanacak.

NOT: İki sınıfta dereceye giren sporculara en iyi derecesine göre para ödülü verilecektir.


Bu sayfa 2510 kez okundu