Süpermoto'da Avrupa Heyecanı

Süpermoto'da Avrupa Heyecanı

Bulgaristan’da düzenlenecek Avrupa ve Balkan Süpermoto Şampiyonası’nda 9 sporcumuz ülkemizi temsil edecek.

Avrupa ve Balkan Süpermoto Şampiyonası Bulgaristan’ın Pleven şehrinde 22-23 Eylül tarihlerinde yapılacak. Dolna Mitropolia pistindeki (1.600 mt) şampiyonada 65 cc sınıfında; Baran Bulut Kocaman, Aras Efe Yıldırım, 85cc sınıfında; Ares Stefan Bengiç, Irmak Yıldırım, Furkan Aykut, S3 sınıfında; Mücahit Talha Zengin, Emirhan Erkan, Mehmet Çelik ve Melih Yolcu mücadele edecek. Şampiyonada 22 Eylül Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanları yapılacak. 23 Eylül Pazar günü ise sporcularımız sabah ve öğleden iki etap halinde yapılacak yarışlarda ter dökecek.

 

SPORCULARIMIZ GENEL KLASMANDA ZİRVEDE

Balkan Supermoto Şampiyonası’nda 65 cc sınıfında Baran Bulut Kocaman genel klasmanda birinci, Aras Efe Yıldırım üçüncü, S3 sınıfında Emirhan Erkan ikinci ve 85 cc sınıfında da Furkan Aykut üçüncü sırada yer alıyor.

Avrupa Supermoto Şampiyonası’nda ise Mücahit Talha Zengin S3 sınıfının genel klasmanında birinci ve Mehmet Çelik’te üçüncü sırada yer alıyor.

Öte yandan aynı tarihlerde Dolna Mitropolia pistinde yapılacak Bulgaristan Pist Şampiyonası’nda sporcumuz Sinan Taşyürek’te mücadele edecek.


Bu sayfa 1112 kez okundu