Süpermoto'da Sezon Uşak'ta Açıldı

Süpermoto'da Sezon Uşak'ta Açıldı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın açılış ayağı Uşak’ta yapıldı. Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde organize edilen sezonun ilk ayağında 40 sporcu start aldı.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nda sezonun açılış yarışları Uşak’ta Ohvale MiniGP Kupası ile birlikte yapıldı. Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde organize edilen yarışlarda sporcular ödül kürsüsüne çıkmak için kıyasıya mücadele etti. Süpermoto Şampiyonası'nda yarışçılar, 1.370 metre uzunluğundaki pistte bütün hünerlerini sergilediler.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın açılış ayağında Ata Kahvecioğlu Open sınıfında birinci olurken, Furkan Aykut ve Mecit Taha Işık ödül kürsüsüne çıkan diğer isimler oldu. S3 sınıfında Erhan Adım birinci, Koray Kehya ikinci ve Akil Ulusan’da üçüncü sırada yer aldı. 40 yaş üstü sporcuların mücadele ettiği Senior sınıfında ise ilk üç Yasin Işık, Avni Pala ve Mustafa Arlı’dan oluştu.

Gençler 85cc sınıfında Baran Bulut Kocaman, Egehan Çalhan ve Selen Tınaz ilk üç sırayı paylaşırken, 65cc sınıfında da Berkay Sarıay damalı bayraktan birinci sırada geçti. Bu sınıfta Berkay Öztürk ikinci ve Kerem Yılmaz’da üçüncü sıranın sahibi oldu.

Minik yarışçıların mücadele ettiği 50cc sınıfında Poyraz Bor birinci, Enes Yıldız ikinci ve Ahmet Akif Ulusan’da üçüncülüğü elde etti.

OHVALE MİNİGP KUPASI'DA START ALDI

EMC06 Uşak Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde gerçekleştirilen Ohvale MiniGP ve Büyükler Kupası’nda ilk yarışlar yapıldı. Geleceğin yarışçılarının yetişeceği Ohvale MiniGP Kupası’nda Ahmet Berkay Sarıay birinciliği elde etti. Arda Tezoğlu ve Çınar Muzaffer Mert’te bu sınıfta ödül kürsüsüne çıkan diğer isimler oldu.

Ohvale Büyükler Kupası’nda ise Furkan İdgü birinci sırada yer alırken, Murat Serkan Kantarcı ve Fehmi Işıkay ikinci ve üçüncülüğü paylaştılar.

Dereceye giren sporcular kupalarını Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Belediye Meclis Üyesi Osman Tekbaş, Spor İşleri Müdürü Mustafa Tunay ve EMC06 Uşak Motor Sporları Kulüp Başkanı Mümtaz Pak’tan aldı.


Bu sayfa 589 kez okundu

RESİMLER