Süpermoto Şampiyonası Uşak'ta Yapıldı

Süpermoto Şampiyonası Uşak'ta Yapıldı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’da sezonun üçüncü ayak yarışları Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde düzenlendi.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası ve Ohvale MiniGP Kupası’nda sezonun üçüncü heyecanı Uşak’ta yaşandı. Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde organize edilen yarışlarda Open sınıfında Mecit Taha Işık birinci, Hakan Varlı ikinci ve Barış Öztürk üçüncü olarak ödül kürsüsüne çıktı. S3 sınıfında Ares Stefan Bengiç birinci, Koray Kehya ikinci ve Burak Arlı’da üçüncü sırayı paylaştı. Senior sınıfında ise ilk üç sırada Yasin Işık, Avni Pala ve Mustafa Arlı yer aldı.

Gençler 85cc sınıfında Baran Bulut Kocaman birinci, bu sınıfta mücadele eden tek kadın sporcu Selen Tınaz ikinci ve Çağatay Çoklar’da üçüncülüğü elde etti. 65cc sınıfında Berkay Sarıay birinci Enes Çağan Çakır ikinci ve Berkay Öztürk’te üçüncü sıraya yerleşti.

Minik yarışçıların mücadele ettiği 50cc sınıfında Poyraz Bor damalı bayraktan birinci sırada geçti. Bu sınıfta Enes Yıldız ikinci ve Alp Burak Albayrak’ta üçüncülüğü elde etti.

OHVALE KUPASI'DA YAPILDI

EMC06 Uşak Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde gerçekleştirilen Ohvale MiniGP ve Büyükler Kupası’nda da büyük heyecan yaşandı. Ohvale MiniGP Kupası’nda Ahmet Berkay Sarıay iki yarışta da birinciliği elde etti. Sarıay’ın ardından Çınar Muzaffer Mert ve Zeki Emir Altuğ’da ödül kürsüsünün ikinci ve üçüncü basamaklarına çıkan diğer isimler oldu.

Ohvale Büyükler Kupası’nda ise Furkan İdgü birinci sırayı alırken, Serdar Sak ikinci ve İmran Nacar’da üçüncülüğü paylaştılar.

 


Bu sayfa 891 kez okundu

RESİMLER