Süpermotocularımız İkinci Oldu

Süpermotocularımız İkinci Oldu

Bulgaristan’da yapılan Balkan Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın açılış ayağında Baran Bulut Kocaman ve Emirhan Erkan çifte kupa kazanırken, Türk takımı ikinci oldu.

Balkan Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın 1. ve 2. Ayak yarışları Köstendil şehrinde düzenledi. Yağmurlu hava şartlarına rağmen zaman zaman sıkıntı yaşayan milli sporcularımız, Bulgaristan’da 4 kupa kazandı. 85 cc sınıfında Baran Bulut Kocaman ikinci olurken, Emirhan Erkan S3 sınıfında 3.lüğü elde etti. Ev sahibi Bulgaristan’ın takımlar sıralamasında birinci olduğu her iki ayakta Türkiye ikinci, Makedonya’da üçüncülüğü elde etti.

CAN ÖNCÜ İSPANYA’DA 18. SIRADA KALDI

Milli sporcumuz Can Öncü İspanya yarışında küçük bir çarpışma yaşamasına rağmen yarışı 18. sırada bitirdi. Moto3 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 4. Ayağı İspanya’da yapıldı. Red Bull KTM Ajo takımıyla Jerez pistindeki (4,4 km) yarışa 26. sıradan start alan Can Öncü ilk turlarda ilk yirmi içinde yer aldı. Yarışta başka br rakibiyle çarpışan genç sporcumuz damalı bayrağı 18. sırada gördü. İspana yarışını değerlendiren Öncü, "Bizim için iyi bir yarış oldu ve ben çok keyif aldım. Yarışın ilk yarısında iyi bir başlangıç ​​yaptım ve yukarı pozisyonlar için savaşıyordum. Ne yazık ki, 10 tur kala başka bir sürücü ile çarpıştım ve çok zaman kaybettim. Buna rağmen 18. pozisyonda bitirmeyi başardık. Ben daha hızlı olmak için çalışmaya devam etmek zorundayım. Yakında iyi sonuçlar elde edeceğimden eminim" dedi.


Bu sayfa 455 kez okundu

RESİMLER