TMF Başkanı Uçar FIM Başkanı Viegas'ı Ziyaret Etti

TMF Başkanı Uçar FIM Başkanı Viegas'ı Ziyaret Etti

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Başkanı Jorge Viegas'ı İsviçre’de ziyaret etti. FIM genel merkezinde TMF Başkanı Uçar ve Asbaşkanı Akülke’yi kabul eden FIM Başkanı Jorge Viegas, ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu belirtti.

Ziyarette, Türkiye'de motosiklet sporunun tarihi, gelişim, güncel verileri, uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandıran milli sporcular hakkında fikir alışverişi yapıldı. FIM Başkanı Viegas, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası Türkiye etabının (MXGP of Turkey) ülkemize ve motor sporlarına büyük kazançlar sağlayacağını belirtti. FIM’in spor, turizm, güvenlik, günlük kullanım ile ilgili geliştirdiği projeler ile ilgili bilgi veren Başkan Viegas, Türkiye'nin Avrupa ile Asya arasındaki konumuna değinerek, Türkiye'de gerçekleştirilecek projelerin motosiklet sporunun bölgede gelişmesine çok önemli katkılar sağlayacağını kaydettti.

TMF Başkanı Uçar, üzerinde adının yazılı olduğu ve Türkiye'de kendisi için özel olarak hazırlanan el işi porselen tabağı FIM Başkanı Viegas’a hediye etti.

Öte yandan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, FIM Başkanı Jorge Viegas'ın özel davetiyle "100 Cool Riders" sergisinin açılışına katıldı. Sanatçı Emilio Cabanas'ın resmettiği çalışmaların yer aldığı sergide, motosikleti seven ve kullanan 100 farklı kişinin resimleri yer aldı.

 


Bu sayfa 260 kez okundu

RESİMLER