TMF’den Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi Projesi

TMF’den Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi Projesi

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), “Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

İstanbul İnkılap İlkokulu’nda yapılan “TMF Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi”ne öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Milli sporcu Şakir Şenkalaycı ve TMF Eğitmeni Deniz Sarıtepe tarafından verilen eğitimlerde, çocuklar ilk kez motosiklete binme fırsatı buldu. Motosiklette dengeyi sağlama, sürüş ve trafik kuralları konusunda bilgi alan çocuklar, ilk kez tanıştıkları motosikletlerle okul bahçesinde tur atarak yeni bir heyecan yaşadı.

TOPRAK RAZGATLIOĞLU ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, proje kapsamında çocuklarla bir araya geldi. Razgatlıoğlu, öğrencileri motosiklete bindirip, tecrübelerini aktardı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, ilköğretim çağındaki öğrencileri motosiklet ile tanıştırdıklarını belirterek, “TMF Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi ile çocuklarımızı motosiklet ile tanıştırıyoruz. Proje kapsamında öğrencilere trafik güvenliğiyle ilgili temel bilgiler verip, motosiklet aşkını aşılıyoruz. İstanbul’daki ilk eğitimimize katılan çocuklarımız kendi boyutlarındaki ufak motosikletlerimizi çok sevdi. Projeyi okulların kapanmasına yakın, yoğun derslerin ve sınavların bittiği bir dönemde başlattık. Bu etkinliğimiz, öğrenciler için bir nebze karne hediyesi gibi oldu.” diye konuştu.

İlköğretim öğrencilerine yönelik “TMF Minik Adımlar Motosiklet ve Trafik Eğitimi” farklı illerde belirlenen okullarda devam edecek.


Bu sayfa 624 kez okundu

RESİMLER