Türk Telekom Atatürk Rallisi 19 Mayıs'a Yakıştı

Türk Telekom Atatürk Rallisi 19 Mayıs'a Yakıştı

İstanbul’un tarihi yerlerinden geçen Türk Telekom 19 Mayıs Atatürk Rallisi, Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu’nun muhteşem şovlarıyla yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Türk Telekom'un ana sponsorluğunda düzenlenen ralli, Dolmabahçe Sarayı'nın önünde başladı. Kenan Sofuoğlu'na Dünya Superbike Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Toprak Razgatlıoğlu'nun eşlik ettiği rallinin startını, telekonferans ile bağlanan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Türk Telekom Ceo’su Ümit Önal verdi.

Kenan Sofuoğlu ile Toprak Razgatlıoğlu, İstanbul'un tarihi yerlerinden Karaköy, Sirkeci Garı, Sultanahmet Meydanı, Yedikule, Topkapı ve Balat'tan geçtikten sonra Taksim Meydanı'nda turlarını tamamladı. Sofuoğlu ve Razgatlıoğlu Taksim Meydanı’ndaki finişe ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte geldiler. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türk Telekom Ceo’su Ümit Önal, Milli Takımlar Kaptanı Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu etkinliğin ardından Taksim'deki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılını kutladıklarını belirterek, "Bu anlamlı günü gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Gençlerimizle yarınlara olan yürüyüşümüzü aynı ruh ve heyecanla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu anlamlı emaneti ve şanlı bayrağı ilelebet payidar kılma, bu ruhu ve bilinci diri tutma, daha yükseklere taşıma adına çalışmalarımızı, gayretlerimizi sürdüreceğiz." dedi.

Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl meydanlarda kutlanamadığını aktarırken, “Türk Telekom 19 Mayıs Atatürk Rallisi, İstanbul'umuz, ülkemiz ve bayramımızın coşkusunu yansıtması için çok anlamlı bir faaliyet. Bu vesileyle Milletvekilimiz Kenan Bey'e, sporcumuz Toprak Bey'e ve Motosiklet Federasyonumuza teşekkürlerimizi ve tebriklerimi ifade etmek istiyorum. Hep birlikte nice bayramlara temennimle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyorum." diye konuştu.

SOFUOĞLU: BU TARZ ORGANİZASYONLARA İHTİYACIMIZ VAR

TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, güzel bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, "Böyle özel bir günde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda böyle bir projenin parçası olmak bizim için çok güzel oldu. Güzel bir deneyim kazandık. İnşallah gençlerin de beğeni ve ilgisini çekecek bir iş yapmışızdır. Ülkemizin futbol dışında diğer sporlarda da bu tarz projelere ihtiyacı vardır. Bu anlamda federasyonumuzla beraber güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Kazasız, belasız tamamladık. Yollar yarışlara uygun değil ama başladığında Toprak biraz işi yarışa çevirdi. Ben de gazlamak zorunda kaldım ama sonuç olarak güzel oldu." diye konuştu.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu ise Kenan Sofuoğlu ile böyle bir organizasyonda yer almanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Razgatlıoğlu şöyle konuştu: "Zaten Kenan ağabeyim ile beraber antrenman yapıyoruz ama buradaki yarış farklıydı. Gerçekten yarış moduna girdim. Kazasız belasız geçti, gayet güzeldi. Biz çok keyif aldık, inşallah izleyenler de keyif almıştır. Çok heyecanlıydım. Bu organizasyonda olmak gurur vericiydi. Yarışlar tekrardan başlayınca Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. "

TÜRK TELEKOM CEO’SU ÖNAL: MUTLU VE GURURLUYUZ

Türk Telekom Ceo’su Ümit Önal anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, "Burada hız, gençlik, heyecan ve teknoloji var. Türk Telekom olarak bütün bunların buluşma noktasında olmaktan dolayı mutluyuz. Teknoloji ile sporun harmanlandığı böylesi bir organizasyonda ve böyle anlamlı bir günde olmaktan dolayı çok büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyaca ünlü iki sporcuyla beraber bu organizasyonun bir parçası olmak çok özel. Umarım bunun devamını getiririz." dedi.

BAŞKAN UÇAR: DESTEKLERİNDEN DOLAYI TÜRK TELEKOM’A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar organizasyonun güzel geçtiğini vurgularken, " Zorunda olmadıkça evde kaldığımız bir dönemde birbirimizden ayrı ve uzak kaldığımız bir dönemde hem bizi bize bağlayan hem de gönüllerimizi bir araya bağlayan sponsorumuzun desteği ile İstanbul ve Türkiye tanıtımını bütün dünya ile paylaştık. Türkiye'nin tanıtımı için ülkemizin tanıtımı için böyle bir dönemde böyle bir fırsat yakalamış olduk. Türkiye'de motor sporlarının duayeni Kenan ile Toprak'ın olduğu yerde hız, tutku, heyecan ve adrenalin her zaman vardır. Türk Telekom'un olduğu yerde de teknoloji ve iletişim en güçlü seviyede vardır. Türk Telekom iş birliğiyle güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum."


Bu sayfa 1025 kez okundu

RESİMLER