Turkish Team Avustralya'da Görücüye Çıkıyor

Turkish Team Avustralya'da Görücüye Çıkıyor

Dünya Superbike Şampiyonası'nın ilk yarışı, 22-24 Şubat'ta Avustralya'da gerçekleştirilecek. Şampiyonada mücadele edecek tek Türk sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Turkish Puccetti Racing Team motosikletiyle yarışacak.

Motor sporlarında büyük heyecanın yaşandığı 13 ayaktan oluşan Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezon Phillip Island Pisti'nde (4,445 Km) start alacak. Şampiyonada ikinci sezonuna çıkacak olan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu ödül kürsüsü hedefiyle mücadele edecek. Şampiyonanın Avustralya ayağında 22 Şubat Cuma günü serbest antrenmanlar, 23 Şubat Cumartesi günü superpole’nin ardından TSİ 07:00’da ilk 22 turluk yarış start alacak. 24 Şubat Pazar günü TSİ 04:00 Superpole Yarışı (10 tur), TSİ 07:00’da da hafta sonunun ikinci yarışı (22 tur) başlayacak.

“TURKİSH TEAM BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDI”

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, tanıtımı gerçekleştirilen Türk takımının ayrı bir moral ve gurur verdiğini söyledi. Testler ve son hazırlık için Avustralya'da bulunan Razgatlıoğlu, "Turkish Team beni heyecanlandırdı. Dizaynı ve rengini bütün pilotlar çok beğendi." dedi. Türk sporunun TBMM’deki temsilcisi Sakarya Milletvekili ve Dünya Şampiyonası'nda 5 kez şampiyonluğa ulaşan Kenan Sofuoğlu'nun kendisine büyük emek verdiğini vurgulayan Toprak, şöyle konuştu: "Her zaman üzerimde bir baskı var. Kenan ağabey bizler için birçok şey yapıyor. Bu emeklerin karşılığını başarılarla vermem gerektiğinden bu baskıyı hissediyorum. Şimdi bu baskı daha da arttı. Motosikletim, tulumum Turkish oldu. Turkish yazan motosikletimi podyuma taşımam gerekiyor. Türk takımını her zaman zirveye yarışan bir ekip haline getirmek zorundayım. Bunun için daha çok çalışıp, elimden gelenin en iyisini yapacağım. Çünkü Turkish Team bir hayaldi ve şimdi gerçek oldu. Dünya pistlerinde motosikleti ve pilotuyla yarışan bir takım oluşturmak kolay değil. Bu imkan bana sunuldu. Motosikletin üzerinde Türk bayrağı var. Buna da podyumun en üst basamağı yakışır. Superbike'da ikinci sezonum. Geçen yıl podyum gördüm, tecrübe edindim. Bu sezon daha çok podyum için savaşacağım. Bunun için daha erken bir şekilde Avustralya'ya gelerek hazırlık ve testler yaptım. Sezona iyi bir başlangıç yaparak Turkish Team'i şampiyonanın favori takıma haline getirmek istiyorum."


Bu sayfa 805 kez okundu