Türkiye Bitci Pist Şampiyonası Start Alıyor

Türkiye Bitci Pist Şampiyonası Start Alıyor

Motor sporlarında büyük heyecana sahne olan Türkiye Bitci Pist Şampiyonası bu hafta sonu İzmir’de başlayacak. Yamaha ve ANLAS’ın destekleriyle Kadınlar Kupası’nın ikinci sezonu da start alacak.

Türkiye Bitci Pist Şampiyonası’nın 1. Ayak yarışları 28-29 Mayıs tarihlerinde İzmir Ülkü Park Pisti’nde yapılacak. Sezonun açılış yarışına Türkiye'nin dört bir yanından sporcular katılacak. Pist Şampiyonası'nın 1. ayağında TMFGP, 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), SS300, 125 SP ve Yamaha R25 Kadınlar Kupası'nda yarışlar yapılacak. İzmir Ülkü Park Pisti’nde pilotlar, rakiplerinin önünde damalı bayrağı birinci sırada tamamlamanın mücadelesini verecek.

27 Mayıs Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 28 Mayıs Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanlarına geçilecek. 29 Mayıs Pazar günü sporcular 10 farklı sınıfta kupa için gridlere dizilecek.

 

YAMAHA R25 KADINLAR KUPASI’DA BAŞLIYOR

Yamaha Motor Türkiye, ANLAS ve TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu işbirliği ile R25 Kadınlar Kupası’nın ikinci sezonuda İzmir’de düzenlenecek. Kadın yarışçılar için önemli bir fırsat sunan Yamaha R25 Kadınlar Kupası’na her yaştan kadın yarışçı katılabilecek. Kadın sporcular yarışlara kendi motosikleti ile katılım gösterebilecekken, motosiklet sahibi olamayanlar için Yamaha Türkiye tarafından yapılan seçmeler sonucu; Fatma Baştepe, Gizem Gün, Sena Işık, Merve Kazancı, Kardelen Apaydın, Gülşah Ulusoy, Senem Yıldırım ve Nilşan Boyraz kupada yer alacak.

 

TÜRKİYE BİTCİ PİST ŞAMPİYONASI 1.AYAK YARIŞ PROGRAMI Tıklayın

 

 

SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE

2022 sezonunda bütün branşlarda geçerli olmak üzere 300 TL yarış katılım bedeli alınacaktır. 16 yaş ve altı genç sporcular ile kadın sporculardan ücret alınmayacaktır.

* Katılım Bedeli AD-SOYAD, Yarış Adı (Örnek:PIST1.AYAK) açıklama bilgisi ile federasyonun banka hesabına (Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı - Garanti Bankası / Anafartalar Caddesi Şubesi Hesap No: 711 - 6298552 IBAN:TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52) gönderilecektir.


Bu sayfa 520 kez okundu