Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Bergama’da Başlayacak

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Bergama’da Başlayacak

Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda sezonunun ilk ayak yarışı 14-15 Mayıs tarihlerinde Kozak Enduro ve Atv Parkuru’nda yapılacak.

Ülkemizde enduro heyecanı İzmir’de başlayacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu takviminde yer alan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın açılış yarışı, 14-15 Mayıs tarihlerinde, adrenalin ve doğa tutkunu yarışçıların katılımı ile Bergama Kozak’ta gerçekleştirilecek. Kozak'ın eşsiz doğal güzellikleri eşliğinde, dere ve patikalardan oluşan etaplarda yarışacak olan endurocular, kaya, çamur ve dik rampa geçişleri gibi doğal engellerle mücadele edecekler.

Doğa karşı heyecan fırtınasının eksik olmayacağı yarışlar, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’da Bergama Cumhuriyet Meydanı’ndaki magazin startı ile başlayacak. Aynı gün sporcular, Kozak’ta oluşturulan Ekstrem Test Parkuru’nu geçecek.

Şampiyonada 15 Mayıs Pazar günü saat 11:00'da başlayacak olan heyecan dolu yarış, sporcuların hem rakipleriylwe hem de doğayla olan kıyasıya muhteşem mücadelesi sonrasında saat 16.30'daki kupa töreniyle son bulacak.

Kozak enduro parkurundaki yarışlar; EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Kadınlar ve Veteranlar kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapılacak.
 

BERGAMA YARIŞ PROGRAMI Tıklayın

 

SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE

2022 sezonunda bütün branşlarda geçerli olmak üzere 300 TL yarış katılım bedeli alınacaktır. 16 yaş ve altı genç sporcular ile kadın sporculardan ücret alınmayacaktır.

* Katılım Bedeli AD-SOYAD, Yarış Adı (Örnek:ENDURO 1.AYAK) açıklama bilgisi ile federasyonun banka hesabına (Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı - Garanti Bankası / Anafartalar Caddesi Şubesi Hesap No: 711 - 6298552 IBAN:TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52) gönderilecektir.

 

Enduro ve ATV Sırlama Sonuçları Tıklayın


Bu sayfa 1696 kez okundu