Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum'da

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum'da

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası’nda sezon Bodrum’da başlayacak.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası 24-26 Haziran tarihlerinde Muğla ilinin Bodrum ilçesinde düzenlenecek. Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası, Vakkorama Watersports Championship ile birlikte yapılacak.

Yarışlar, 25 Haziran Cumartesi ve 26  Haziran Pazar günleri gerçekleştirilecek. Bodrum Caresse Resort&SPA (Asarlık Mevkii) sahilinde yapılacak şampiyonada sporcular 7 kategoride mücadele edip, Flyboard ile çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirecek. Deniz üzerinde heyecan veren akrobasi hareketleri ile izleyicilere şölen yaşatacak olan Bodrum yarışları; Pro OPEN, Pro Stock (0-179 bg), Pro Stock (180 bg ve üstü), Kadınlar Kupası, Flyboard ve Drag sınıflarında yapılacak.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILIM ŞARTLARI

1. ADIM: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden alınan Lisans (Spor Dalı: Sujeti –Jetski yazmalıdır) (Ön/Arka)

SPORCU LİSANSI İÇİN EVRAKLAR

Motosiklet spor dalında ilk defa sporcu lisansı sahibi olabilmek için aşağıdaki şartlar aranır;

1) Sporcu lisans başvurusu aşağıdaki belgelerle birlikte il ve ilçe müdürlüğüne yapılır;

2) Spor yapmaya ve yarışmalara katılmaya elverişliliğini gösteren sağlık raporu,

3) 18 yaşından küçükler için veli/vasi yazılı izin belgesi (Ek-1),

4) Ferdi lisans için 2 adet güncel vesikalık fotoğraf,

5) Kulüp lisansı için kulüpten alınan ve sporcunun kulüple ilişkisini gösteren belge. (Ek-2)

 

2. ADIM: Yarışma Taahhütnamesi (Taahhütname)

Sorumluluk ve Yarışma Taahhütnamesi'nin çıktısının alınarak sporcu tarafından adı, soyadı ve tarih yazılarak imzalanması. (18 yaşını doldurmamış sporcuların adı ve soyadı yazıldıktan sonra velilerinin (Anne/Baba) adı-soyadı yazılarak birlikte imzalanacaktır.)

3. ADIM: Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi

Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi linkte yer alan şartlar dahilinde yaptırılıp, başvuru yapılan tarihten itibaren başlamalı ve 31 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olmalıdır.

• Genel ve Özel Şartlar Örnek1 link "Poliçe" Örnek2 link "Poliçe"

• Ferdi Kaza Sigortasi İstisnai Maddeler ve Sigorta Firmaları İletişimi Tıklayınız

4. ADIM: Ferdi lisansa sahip olan sporcular, yukarıda belirtilen 1.,2.,3. maddeleri yerine getirdikten sonra evraklarını info@tmf.org.tr adresine mail atıp, onaylandıktan sonra yarışa katılım işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır.

Herhangi bir konuda sıkıntı yaşanması durumunda 0549 424 3396 nolu telefonu arayınız.

 

ONLİNE KAYIT İŞLEMLERİ

1.ADIM: Sporcular, İl/ilçe Müdürlüklerinden lisans belgesi aldıktan sonra Federasyon Yarışa Katılım Şartlarını yerine getirip, lisans işlemlerinin tamamlanması sonrasında sezon içinde kullanacağı motosiklet numarasını Branş Sorumlusu ile iletişime geçip sisteme kayıt ettirmeleri gerekmektedir.

2.ADIM: Motosiklet numarası tanımlandıktan sonra; sporcu www.tmf.org.tr web sitesinin sağ üst kısmında bulunan “KULLANICI GİRİŞİ” butonuna TC Kimlik Numarası ve geçerli şifresini yazarak ilgili branşa ait yarış online kaydını oluşturması gerekmektedir.

3.ADIM: Ferdi Lisanslı sporcular; yukarıda belirtilen 1.Adımı oluşturduktan sonra, kullanıcı profilinizi oluşturmak için info@tmf.org.tr mail adresine evraklarınızı (Lisans, Yarışma Taahhütnamesi, Ferdi Kaza Sigortası) gönderip, TMF’nin Ankara Merkez Ofisi 0312 311 01 42 nolu telefon numarasını aramanız gerekmektedir. Kullanıcı profiliniz oluşturulduktan sonra 2. Adımda belirtilen şekilde ilerlemeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:  Katılacağınız yarış için en geç yarıştan önceki son Perşembe günü saat 23:59’a kadar faal halde bulunan yarışçı kayıt sistemi üzerinden sizden istenen bilgileri doldurarak online kayıt yaptırmanız zorunludur. Bu işlem yarış idari kayıt sürecinde size kolaylık sağlayacağı gibi işleminizin de kısa bir sürede tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Yukarıda belirtilen süre içerisinde online kaydını yaptırmayan sporculardan, yarış kayıtlarını idari kontrol esnasında yaptırmaları halinde 300 TL ceza ücreti alınacaktır.


Bu sayfa 1046 kez okundu