Türkiye Süpermoto Şampiyonası Uşak'ta Yapıldı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası Uşak'ta Yapıldı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 1. ayak yarışları Uşak'ta yapıldı. Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti'nde düzenlenen yarışlarda sporcular kıyasıya mücadele etti. Yağışlı havaya rağmen akşam saatlerine kadar süren ve 41 sporcunun katıldığı yarışlarda Süpermoto A'da Yusuf Işık, Süpermoto B'de Bahattin Sofuoğlu, Süpermoto S3'de Emirhan Erkan, Süpermoto Gençler 85 cc'de Ares Stefan Bengiç, Süpermoto Minikler 65 cc'de Baran Kocaman birinciliği elde etti.

Dereceye giren sporcular kupalarını Uşak Valisi Salim Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan ve protokol üyelerinden alırken, ödül törenine katılan Uşak Valisi Salim Demir, tüm sporcuları kutlayarak, gelecek nesilleri daha fazla spora kazandırmak istediklerini söyledi.
Uşak Belediyesi Motor Sporları Sorumlusu Mümtaz Pak ise yarışların olumsuz hava koşullarına rağmen oldukça çekişmeli geçtiğini ifade etti.
Yarışlara klasman dışı katılan ve en iyi pist derecesini elde eden Türkiye ve Avrupa Süpermoto ve Motokros Şampiyonu Asrın Rodi Pak yarışların ardından motoruyla gösteri yaptı.

 

SINIFLARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

SMA
1.Yusuf Işık-KNN54 (Husqvarna)
2.Caner Doğru-KNN54 (Husqvarna)
3.Yasin Işık-KNN54 (Yamaha)

SMB
1.Bahattin Sofuoğlu-KNN54 (Kawasaki)
2.Mecit Taha Işık-KNN54 (Husqvarna)
3.Halil Haktan Karpuz-EMK (Husqvarna)

S3
1.Emirhan Erkan-SMYRNA (Kawasaki)
2.Melih Yolcu-KMSK (KTM)
3.Hakan Yılmaz-KNN54 (Husqvarna)

85cc
1.Ares Stefan Bengiç-SMYRNA (KTM)
2.Ömer Utku Karpuz-EMK (KTM)
3.Onur Işık-KNN54 (Yamaha)

65cc
1.Baran Bulut Kocaman-FOSK (KTM)
2.Mehmet Tuğrul-EMC06 (Kawasaki)
3.Aras Efe Yıldırım-EMK (KTM)


Bu sayfa 1781 kez okundu

RESİMLER