Türkiye Şampiyonası Kayseri'ye Değer Katacak

Türkiye Şampiyonası Kayseri'ye Değer Katacak

Kocasinan Belediyesi'nin ev sahipliğinde; Kayseri Valiliği, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ANMOT) desteğiyle Kayseri'de ilk defa yapılacak olan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 2. ayak yarışları için basın toplantısı düzenlendi. Kafe Sinan Hanımeli İstasyon tesisinde düzenlenen programa; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Aşbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve basın mensupları katıldı.

Kayseri'de ilk defa Türkiye Şampiyonası'nı Anadolu'nun iç denizi olan Kuşçu'da düzenleyeceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar; " Türkiye Şampiyonasına, 17 Eylül Cumartesi Günü Kayseri'miz, Kocasinan'ımız ve Yamula'mız ev sahipliği yapacak. Yamula barajımız, Anadolu'nun iç denizidir. Denizi olmayan ve Anadolu'nun tam ortasında bulunan şehrimizde, ilk defa böyle şampiyonluğa imza atıyoruz. Su sporlarıyla ilgilide mevcut potansiyeli değerlendirerek, su jeti, flyboardun arkasından kano, kürek ve yelken gibi benzer su sporlarında Kocasinan'ımızda, Kayseri'mizde yapılacak. Bu bölgenin bu spor alanlarına alternatif bir mekan olması için çalışmalarımız sürüyor. Bu noktada sayın valimize, geldiği günden beri şehrimize katmış olduğu motivasyondan dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar'a teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Gökmen Çiçek, "Hep birlikte bir turizm seferberliği başlattık. Bu konuda milat ve başlangıç kabul ettiğim Yamula için belediye başkanımızla birlikte su sporları merkezi yapmak için çalışıyoruz.Hafta sonu güzel bir organizasyon yapıyoruz. Bütün halkımızı, 17 Eylül Cumartesi Günü, Kuşçu Marina'ya davet ediyorum. Özellikle gençler, bu sporlara daha fazla önem veriyor. Dünya da ise bu su sporlarına, daha fazla ilgi gösteriliyor ve  takip ediliyor. Organizasyon kapsamında birçok sporcu şehrimize gelecek. Sosyal medyada ciddi takipçileri olan sporcularımız, Kayseri'mizi tanıtacak. Bu vesileyle programa herkesi davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Program hakkında detaylı bilgiler veren Türkiye Motosiklet Federasyonu Aşbaşkanı Mahmut Nedim Akülke de, Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın Kayseri'de ilk defa düzenleneceğine dikkat çekerek; "Anadolu'nun şehri Kayseri'de ilk defa su üzerinde bir organizasyon gerçekleşecek. Bundan dolayı sayın belediye başkanımıza ve sayın valimize teşekkür ediyorum. Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın ikinci ayağını Kuşçu Marina'da gerçekleştireceğiz. Toplamda 7 kategoride yarışmalarımız olacak. Bunlardan en önemlisi ve 25 sporcunun yarışacağı  su Jeti ile 10 sporcunun yarışacağı Flyboard yarışmalarının finali olacak" ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasında sporcular, 7 kategoride mücadele edecek, flyboard ile çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirecek. Yarışların sonunda ünlü sanatçı Manuş Baba sahne alacak.  Kayseri yarışları, OPEN, PRO STOCK (0-179 beygir), PRO STOCK (180 beygir ve üstü), kadınlar kupası, gençler FLYBOARD ve DRAG sınıflarında yapılacak. Ayrıca etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar için Kocasinan Belediyesi hizmet binasının önünde saat 13:30'da otobüs kaldırılacak.


Bu sayfa 121 kez okundu

RESİMLER