Türkiye Şampiyonası İstanbul'a Renk Kattı

Türkiye Şampiyonası İstanbul'a Renk Kattı

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası İstanbul'da 4. Uluslararası Su Sporları Festivali ile birlikte yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda düzenlenen Uluslararası Su Sporları Festivali'nde 2.500'e yakın sporcu mücadele etti. Festival kapsamında yapılan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nda bir birinden çekişmeli yarışlar yapıldı. Yarışların startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu,verdi. Flyboard ile gösteri yapan sporcumuz Doğukan Çelik kendisini izleyen Bakan Kasapoğlu'na Türk bayrağı, başkan Uysal'a da belediyenin bayrağını verdi. Yarışları TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Mahmut Nedim Akülke ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım'da takip etti.

BAKAN KASAPOĞLU: "SU SPORLARINDA AVANTAJLI BİR ÜLKEYİZ"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Ülkemiz su noktasında avantajlı bir ülke, bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Biz de bakanlık olarak bundan sonra bu tür faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz. Halkımızın ilgisi, alakası, bu konudaki heyecanı bizi gerçekten ümitlendiriyor. Bizim bu noktada uluslararası başarılar anlamında, spor kültürünün tabana yayılması noktasında su sporlarını desteklemekle ilgili belediyelerimizle, yerel yönetimlerimizle iş birliklerimiz olacak. Hem de bakanlık olarak farklı politikalar, projeler geliştireceğiz. Sporcularımıza başarılar diliyorum, çalışmaya devam diyorum."

BAŞKAN UYSAL: "İSTANBUL SU FESTİVALİ BİR DÜNYA MARKASINA DÖNÜŞÜR DİYE TEMENNİ EDİYORUZ"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal ise, "İstanbul deyince hem su sporları hem İstanbul uluslararası su sporları geliyor. Tabii bu 4'üncüsü, temennimiz gelecek yıllarda İstanbul su festivali bir dünya markasına dönüşür diye temenni ediyoruz. Bu başlangıç. Özellikle bakanımıza verdiği destekten dolayı canı gönülden teşekkür ediyoruz. İstanbullulara, yurt dışından gelen sporcularımıza teşekkür ediyoruz."

DERECEYE GİREN SPORCULAR

STOCK PRO (0-179)
1.Mert İkiz-STMOK (Yamaha)
2.Umut Çelikel-AEMK (Seadoo)
3.M.Hayri Yorgancı-STMOK (Seadoo)
STOCK PRO (180)                                               
1.Serkan Kokol-STMOK (Yamaha)
2.Mustafa Ekmen-STMOK (Seadoo)
3.Kahraman Aktaş-BEMK (Seadoo)
OPEN PRO
1.Kaan Şanver-STMOK (Yamaha)
2.Hakan Akgün-AEMK (Seadoo)
3.Kahraman Aktaş-BEMK (Seadoo)
KADINLAR KUPASI
1.Şenay Cankurt-EMK (Seadoo)
2.Ayşenur Varan-STMOK (Seadoo)
3.Rüya Başoğlu-EMK (Seadoo)
DRAG SINIFI
1.Serkan Kokol-STMOK (Yamaha)
2.Şahin Cankurt-EMK (Seadoo)
3.Hakan Akgün-AEMK (Seadoo)
FLYBOARD SINIFI
1.Kahraman Aktaş-BEMK
2.Doğukan Çelik-BEMK
3.İsa Mert-BEMK

FLYBOARD TURKEY KUPASI NEFESLERİ KESTİ
Organizasyon kapsamında yapılan Flyboard Turkey kupasında 15 sporcu mücadele etti. Su üstünde zorlu hareketleri ustalıkla yapan Andrews Taylor (ABD) birinci, Fernando Spinelli (Arjantin) ikinci ve Miika Tourenen'de (Finlandiya) üçüncü oldu. İBB Flyboard Turkey Kadınlar Kupası'nda ise Dinara Abdurkhmanova (Kazakistan), Valeria Eliseva (Rusya) ve Anastasia Havrilenko (Ukrayna) ilk sırayı paylaştı.


Bu sayfa 1261 kez okundu

RESİMLER