Uluslararası Motosiklet Turu Hayran Bıraktı

Uluslararası Motosiklet Turu Hayran Bıraktı

Spor Turizmi kapsamında FIM tarafından ülkemize verilen “Uluslararası Motosiklet Turu” kapsamında motosiklet tutkunları Milet Ören Yeri, Didim Apollon Tapınağı, Selçuk Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kent'i ziyaret etti.

21-24 Eylül tarihleri arasında Kuşadası Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen en önemli spor ve gezi organizasyonlarından biri olan FIM Mototour of Nations kapsamında Türkiye'ye gelen motosiklet tutkunları ülkemizin tarihi güzelliklerine hayran kaldı. 

14 ülkeden 100 motosiklet sürücüsünün katıldığı gezi kapsamında Didim’e gelen motorcular ilk olarak Milet Antik Kenti’ni gezdi. Ardından Didim merkezde bulunan Didim Apollon Tapınağı, Selçuk Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kent'i ziyaret etti.

Didim ziyaretine Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ahmet Demir belediye başkan yardımcıları ile vatandaşlar katıldı.


Bu sayfa 90 kez okundu

RESİMLER