Yılın En Başarılıları Ödüllendirildi

Yılın En Başarılıları Ödüllendirildi

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ulusal şampiyonalarda dereceye giren sporcular ve ülkemizi yurt dışında temsil eden sporculara kupalarının verildiği ‘Şampiyonlar Ödül Töreni’ Sakarya’da yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ‘Şampiyonlar Ödül Töreni"ne Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ilçe belediye başkanları, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, firma ve kurum temsilcileri katıldı.

TMF BAŞKANI UÇAR: ÜLKE TANITIMINA KATKI SAĞLADIK

‘Şampiyonlar Ödül Töreni"nin açılış konuşmasınında TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Sakarya'nın TMF'nin varlığında ve kariyer haritasında çok önemli bir yeri var. Biz Sakarya’ya çok şey borçluyuz ve ama aynı zamanda da alacaklıyız. Çünkü tüm dünyaya 54 rakamının Sakarya’ya ait olduğunu şampiyon sporcularımızla anlatan, tanıtan bir federasyonuz. Başta Türk gençliğini ve sporumuzu TBMM’de temsil eden Kenan Sofuoğlu’nun önderliğinde bir çok rekor ve başarıya imza attık. 2019 yılını barışla, sağlıkla ve huzurla geçirdik. Aynı zamanda sporcularımız uluslararası şampiyonalar da büyük başarılara imza attı. Yurtiçinde de hem yeni yarışçıları motosiklet sporuna kattık hem de önemli organizasyonlar yaptık. Afyonkarahisar’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Dünya Motokros Şampiyonası’nı ikinci kez ödüllendirilerek tamamladık. Yeni sezonda da Türkiye'ye uluslararası alanda önemli başarılar getireceğiz. Milli sporcularımızla birlilkte dört farklı Dünya Şampiyonası’nda zirveyi kovalayacağız. Ülke tanıtımına katkı sağlayacak iki önemli organizasyona da ev sahipliği yapacağız” dedi.

SOFUOĞLU: 2019 YILI BAŞARILARLA GEÇTİ

‘Şampiyonlar Ödül Töreni"ne ev sahipliği yapan eski milli sporcu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, “Ödül töreninin Sakarya’da yapılmasını onaylayan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve destek olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ederim. 2019 sezonunu motosiklet dünyasını yakından ilgilendiren önemli kararlar alıp, büyük projeleri hayata geçirme fırsatı bulduk. Dereceye giren bütün sporcuları tebrik ediyorum. Burada olan her bir sporcu sadece bir hafta sonu yarışıp dereceye girmiyor. Bütün bir sezonu takip edip hepsinde başarılı olduktan sonta böyle büyük bir ödül törenine katılabiliyorsunuz. Şampiyonluk ünvanı bizim sporumuzda kolay kazanılan bir ünvan değil. Dereceye giren kulüpleri ve sporcuları tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise Sofuoğlu'nun sadece Sakarya'nın değil ülkenin en önemli değerlerinden birisi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporu ve sporcuyu son derece önemsediğini anlatan Yavuz, Türkiye'nin her alanda yenilikleri, güzellikleri yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından 2019 yarış sezonunda 6 branş toplam 44 kategoride düzenlenen Türkiye şampiyonalarında dereceye giren sporcu ve kulüplere kupaları verildi. Uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil eden sporcular ile motosiklet sporuna destek olan kamu kurum ve Yamaha Türkiye, Uma Motorlu Araçlar, Anlas, Acta Medya, Red Bull firmalarına teşekkür plaketleri protokol tarafından takdim edildi.


Bu sayfa 3681 kez okundu

RESİMLER