İspanya'da Hesaplar Tutmadı

İspanya'da Hesaplar Tutmadı

Dünya Superbike Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları İspanya’nın MotorLand Aragon pistinde yapıldı. TMF Milli Takımlar kaptanı Kenan Sofuoğlu’nun koordinesinde Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyonluk mücadelesi veren milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, İspanya’daki ilk yarışı 6., ikinci yarışı da 8.likle tamamladı.

PATA Yamaha takımıyla hız severlerin yakından takip ettiği Razgatlıoğlu, öğleden önce yapılan SuperPole yarışını da 7. sırada bitirdi.

Aragon yarışlarını değerlendiren, Razgatlıoğlu, "Her iki yarışı bitirip, puan toplamamıza rağmen, bu yılın en kötü hafta sonu. Arka kavrama için farklı bir kurulum denedik. Superpole yarışında çok kötü hissetmedim ancak 2. yarışta işe yaramadı. Önümüzdeki hafta ön sıralar için başka bir yaklaşım bulmalıyız." dedi.

Milli sporcumuz Razgatlıoğlu, 124 puanla genel klasmanda 3. sırada yer alıyor.

CAN ÖNCÜ 13.LÜKLE YETİNDİ

Dünya Supersport Şampiyonası’nda alışma sezonunu geçiren milli sporcumuz Can Öncü, sezonun dördüncü ayak yarışlarını 13. sırada tamamladı. MotorLand Aragon Pisti’nde iki yarışa çıkan Turkish KNN Team pilotu, her iki mücadelede de yerini koruyamayarak, damalı bayrağı 13. sırada gördü.

Can Öncü, şampiyona genel klasmanında 30 puanla 12. sırada yer aldı.

SOFUOĞLU GÖZE GELDİ

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda bütün dikkatleri üzerine çeken Bahattin Sofuoğlu hafta sonu yapılan iki yarışı da bitiremedi. MotorLand Aragon Pisti’nde 35 sporcuyla birlikte mücadele eden genç sporcumuz, hem Cumartesi hem de Pazar günü yapılan yarışlarda düşerek haftayı puansız kapattı.

Bahattin Sofuoğlu, şampiyona genel klasmanında 57 puanla 7. sıraya geriledi.


Bu sayfa 279 kez okundu

RESİMLER