İstanbul'da Büyük Şölen

İstanbul'da Büyük Şölen

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışları 8-9 Eylül tarihlerinde 4.Uluslararası Su Sporları Festivali kapsamında düzenlenecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen 4.Uluslararası Su Sporları Festivali, 8-9 Eylül tarihlerinde Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda 25 ülkeden 9 ayrı branşta 2.650 sporcuyu bir araya getirecek. İlk ayağı Aliağa'da yapılan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışında sporcular hem dalgalarla hem de rakipleriyle mücadele edecekler.
Yarışlar; StockPro-1 (0-110 BG), StockPro-2 (180 ve Üzeri), Open, Drag, Kadınlar, Flyboard olmak üzere 6 sınıfta yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası’nda su sporlarına meraklı gençler zamana karşı mücadele edecek. Flyboard Turkey Kupası'nda da yerli ve yabancı sporcular ter dökecek.

YERLİ VE YABANCI SPORCULAR FESTİVALDE BULUŞACAK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve ilgili Federasyonların işbirliğinde düzenlenecek Uluslararası İstanbul Su Sporları  Festivali 8-9 Eylül tarihlerinde Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda gerçekleştirilecek. İki gün sürecek olan Uluslararası İstanbul Su Sporları Festivali kapsamında 40 bin metrekarelik alan üzerinde hem profesyonel yarışlar hem de gerçekleştirilecek festival kapsamında 250 bin sporsever ağırlanacak. Türkiye Su Jeti ve Fly Board Şampiyonası ile Yüzme yarışı, Dragon Bot Kürek yarışı, Sutopu turnuvası, Yelken yarışı, Kürek yarışı ve Sualtı yarışını kapsayan 8 ayrı ulusal ve uluslararası branşta 130 yabancı sporcu ve 2.650 Türk Sporcu organizasyon kapsamında yer alacak.


Festival hakkında bilgi ve etkinlik programına https://www.susporlarifestivali.istanbul/ internet sitesinden ulaşılabilecek. Program için tıklayınız.

 

SPORCULARIMIZIN DİKKATİNE

* Duba cezaları; Ard arda 2 duba atlama diskalifiye.
 
* Bir yarışda atlanan bir duba  30 sn. İkinci duba 40 sn üçüncü de diskalifiye.

* Yarış esnasında parkura giren  yarış dışı jetlerden tüm takım sorumludur. Yarışan yarışçı ve takım ceza alır.

* Cumartesi günü sıralamaya katılmayan yarışçı  pazar günü yarışa giremez.

* Yedek Jeti kaydını yaptırmayan yarışçı başka  jetle yarışamaz

* Yarış günü boyunca yapılan her türlü sportmenlik dışı hareket  disiplin cezası ile cezalandırılır.

* Hakem güvenlik ve müdahale jetlerine görevli hakemler ve müdahaleciler dışında kimsenin binmeleri yasaktır.

* Yarış alanına Cumartesi ve Pazar günleri giriş ve çıkışlar saat 08:00'a kadar tamamlanmalıdır. 

 


Bu sayfa 1215 kez okundu

RESİMLER