Öncü, Kocaman ve Erkan Kupa Peşinde

Öncü, Kocaman ve Erkan Kupa Peşinde

Milli sporcularımızdan Can Öncü İspanya’da, Baran Bulut Kocaman ve Emirhan Erkan’da Bulgaristan’da ülkemizi temsil edecek.

Milli sporcumuz Can Öncü’nün yarıştığı Moto3 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 4. Ayağı İspanya’da yapılacak. Dünya Şampiyonası’na talihsiz bir başlangıç yapıp, istediği sonuçları alamayan genç sporcumuz Can Öncü, 3-5 Mayıs tarihlerinde Red Bull KTM Ajo takımıyla İspanya’nın Jerez pistinde (4,4 km) mücadele edecek. Moto3’te 3 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlar, 4 Mayıs Cumartesi günü sıralamalar yapılacak. 5 Mayıs Pazar günü TSİ 12:00’da İspanya yarışı (25 tur) start alacak.

İspanya yarışı öncesi Öncü, "Americas Red Bull Grand Prix sonra bazı şeylerin farkında olmak zorunda olduğumu öğrendim. Bu şampiyonada ilk yılım ve ben sakin olup yarışları bitirmem gerekiyor. Red Bull MotoGP Rookies Kupası ve FIM CEV’deki tecrübelerim saysinde Jerez pistini biliyorum. Jerez’de biraz daha avantajlıyım. Bu beni daha da motive ediyor ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için hazırız." dedi.

BALKAN AVRUPA SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI

Balkan Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda 2019 sezonu Bulgaristan’da 3-5 Mayıs tarihlerinde start alacak. Köstendil şehrinde yapılacak şampiyonada ülkemizden milli sporcularımız Emirhan Erkan ve Baran Bulut Kocaman yarışacak. Erkan S3 sınıfında, Kocaman’da 85 cc sınıfında kupa için mücadele edecek.


Bu sayfa 569 kez okundu