Öncü Kardeşler Dünya Sınavında

Öncü Kardeşler Dünya Sınavında

Milli sporcularımız Can ve Deniz Öncü kardeşler, Çek Cumhuriyeti’nde ilk kez birlikte Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Dünya Moto3 Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Can Öncü, bu hafta sonu ikizi Deniz Öncü ile birlikte Brno pistinde çıkacak. Ülkemizin genç yetenekleri Can ve Deniz Öncü kardeşler KTM Ajo takımıyla üst sıralar için ter dökecek.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda sezonun 10. Ayağı yaz tatilinin ardından Çek Cumhuriyeti’nde devam edecek. Milli sporcularımız Can ve Deniz Öncü’nün yer aldığı yarış Brno pistinde (5,4 km) yapılacak. Çek Grand Prix'si 2 Ağustos Cuma günü serbest antrenmanlarla start alacak. 3 Ağustos Cumartesi günü sıralamanın ardından, 4 Ağustos Pazar günü TSİ 12:00’da 18 turluk mücadele başlayacak.

Yarış öncesi Can Öncü, “Bu yaz tatili benim için çok faydalı oldu. Çünkü bir sonraki yarışa ve aynı zamanda sezonun ikinci yarısına fiziksel ve zihinsel olarak hazırlık yapmak için zaman harcadım. Çek GP benim için özel olacak çünkü ikiz kardeşimle yarışacağız. Onun için inanılmaz mutluyum. Ayrıca, Brno'da tatilden önceki son yarışlarda sahip olduğumuz iyi dinamiği korumak için çalışacağız. Kardeşimin yanımda olması ile birlikte ekstra motivasyonumuzu zorlarsak, iyi bir sonuç elde edebileceğimizi biliyorum.” dedi.

16 yaşına yeni giren Deniz Öncü, “Dünya Şampiyonası'na Çek Grand Prix'de katıldığım için çok mutluyum. Uyum sağlamak ve benim için yeni bir Şampiyonada yarışabilmek için çok çalıştım, Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Umarım iyi sonuçlarız. Zaten bildiğim bir pistte olacağız. Ancak, bunun farklı bir seviye olduğunu biliyorum, bu yüzden hafta sonu boyunca elimden geldiğince öğrenmeye çalışacağım. İkiz kardeşimle tekrar yarışmak çok heyecan verici ve pisti onunla paylaşmak gerçekten güzel olacak. ” diye konuştu.


Bu sayfa 780 kez okundu