Öncü Kardeşlerin Yeni Durağı Avusturya

Öncü Kardeşlerin Yeni Durağı Avusturya

Milli sporcularımız Can ve Deniz Öncü kardeşler, bu hafta sonu Moto3 Dünya Şampiyonası’nın Avusturya ayağında mücadele edecek.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın onbirinci ayağı 9-11 Ağustos tarihlerinde Avusturya’nın Red Bull Ring (4,3 km) pistinde yapılacak. Milli sporcularımız Can ve ikizi Deniz Öncü, KTM Ajo takımıyla piste çıkacak.

Avusturya Grand Prix'si 9 Ağustos Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 10 Ağustos Cumartesi günü şampiyonanın sıralamaları yapılacak. 11 Ağustos Pazar günü TSİ 12:00’da 23 turluk mücadele Red Bull Ring (4,3 km) pistinde start alacak.

Avusturya yarışını değerlendiren Can Öncü, “Biz sezonun ikinci yarısına iyi başladık. Şimdi ileriye adımlar atabilmek için çok daha fazla çalışmalıyız. Yarışın final bölümünü geliştirmek zorundayız. Bu yüzden son turlarda daha rekabetçi olmak için mücadele etmeliyiz. Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nda yarışırken, Red Bull Ring’de üç podyum yaptık. Avusturya için hedef elimden geleni yapıp üst sıralarda olmak.” diye konuştu.

Tanıdığı bir piste çıkacağını belirten Deniz Öncü, “Avusturya'da hedefim sonuçlarımı geliştirmek. Daha üst sıralarda olmak istiyorsak, tur zamanları üzerinde çalışmak zorundayız. Red Bull Ring sevdiğim bir pist ve Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nda güzel sonuçlarım var. Moto3 Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışında çok fazla çalışıyor olacağız.” dedi.


Bu sayfa 459 kez okundu