Öncü'den Alkışlanacak Performans

Öncü'den Alkışlanacak Performans

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü, Avusturya yarışından 8.likle ayrıldı.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın beşinci ayak yarışı 4.3 km uzunluğa sahip Avusturya’nın Red Bull Ring pistinde yapıldı. Şampiyonada Red Bull KTM Tech 3 takımıyla boy gösteren milli sporcumuz Deniz Öncü yarışta 8. oldu.

17 yaşındaki genç sporcumuz 23 turluk yarışa 10. cepten start aldı. Yarışa iyi başlayan Öncü, ilk turlardan itibaren ön gruba yerleşti. Yarışa uzun zaman liderlik eden Öncü, mücadelenin son bölümünde rakiplerin ataklarına cevap veremeyerek damalı bayraktan 8. sırada geçti. Deniz Öncü bu sonuçla genel klasmanda  13 puanla 17. sıraya yükseldi.

Yarışı değerlendiren Öncü, “Yarış için kendime güveniyordum ve kendimi çok güçlü hissediyordum. Yarışın başlangıcında, zaten bir veya iki sürücüyü geçtim. Ama daha da öne gitmek istedim ve birinciliğe geldiğimde, 'Vay canına, bu harika' diye düşündüm ve çok mutlu oldum. Daha sonra diğer yarışçılar beni tekrar geçmeye çalıştı. Çok hızlı pozisyonlar değiştirdik. Ben sadece birinci olmak istedim. Son turlarda büyük bir karmaşa yaşadık. Podyumda bitiremedim ama bu yarış için hedefim oaln ilk 10'a girdim ve sekizinci oldum. Sonuçtan memnunum ve önümüzdeki hafta tekrar deneyeceğim." dedi.

Öte yandan Dünya Moto3 Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı 23 Ağustos Pazar günü Red Bull Ring pistinde koşulacak.


Bu sayfa 333 kez okundu