Öncü'den Kötü, Pak'tan İyi Haber!

Öncü'den Kötü, Pak'tan İyi Haber!

İspanya’da yapılan Dünya Moto3 Şampiyonası’nın üçüncü ayağının bitimine 4 tur kala milli sporcumuz Deniz Öncü, başka bir pilotun çarpması sonucu düşerek yarışı tamamlayamadı.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları İspanya’nın Jerez-Angel Nieto pistinde yapıldı. Red Bull KTM Tech 3 takımıyla Moto3 sınıfında mücadele eden milli sporcumuz Deniz Öncü, yarışa 14. sırada start aldı. 22 turluk yarışın ilk bölümünde ön gruptan kopmayan 17 yaşındaki sporcumuz, ilerleyen turlarda 7. sıraya kadar yükseldi. Yarışın bitimine 4 tur kala başka bir yarışçının çarpması ile düşen Öncü, Andalucia (Endülüs) Grand Prix’sini puansız kapattı.

Yarışı değerlendiren milli sporcumuz, “Bugün düne kıyasla iyi bir adım attık. Bu iyi bir şeydi çünkü her gün daha iyiye gidebiliriz. Sabah Warm Up oldukça iyiydi, bu yüzden kendimi yarışa hazır hissettim. Başlangıçta oldukça gergindim, ama iyi start aldık. Birkaç hata yaptım ve başka bir sürücü ile yakın temastan kurtuldum ama birkaç pozisyonu kaybettim. Genel olarak yarış benim için iyiydi, çünkü ön gruptaydım ve en iyilerle mücadele edebildim. Bitime dört tur kala başka bir sürücü bana çarptı. Arka frenle motosikletimi kontrol etmeye çalıştım. Bu yüzden düştüm ve yarış benim için maalesef sona erdi. Gelişimimizden oldukça memnunum. Zirvede olabileceğimi gördüm. Hala çalışmaya devam etmem gerekiyor. Ekibime çok teşekkür ediyorum. Çok çalışıyorlar ve bana gerçekten iyi bir motosiklet hazırladılar.” diye konuştu.

ASRIN RODİ PAK ESBK’YA İYİ BAŞLADI

İspanya Superbike Şampiyonası’nın (ESBK) açılış ayağında ülkemizi milli sporcumuz Asrın Rodi Pak temsil etti. Navarra pistinde İspanyol, Fransız, İtalyan, Japon, Portekiz ve Norveçli pilotların mücadele ettiği ESBK’nın ilk yarışında Pak 11. oldu. Yamaha Stratos takımıyla Pazar günü ikinci yarışa çıkan genç sporcumuz mücadeleden 12. sırada ayrıldı.

Sezonun ilk ayağını değerlendiren Asrın Rodi Pak, "İkinci yarış benim için ilk yarıştan çok daha iyiydi. Motosikletin lastiklerle olan uyumunu büyük ölçüde iyileştirmeyi başardık. Son birkaç turda beklediğimiz performans düşüşü geldi ve hızlı çalışmaya devam etmek zor oldu. Ancak ilk yarıştan çok daha iyiydik. Mutluyum, çünkü bu pistteki zamanı büyük ölçüde geliştirdik ve bence ikinci ayakta çok daha iyisini yapabiliriz. Amaç bir sonraki yarış için ikinci grupta ve mümkünse daha da hızlı olmak. İlk grubun zamanlarına yaklaşıyoruz ve bu beni daha da mutlu ediyor. Ekibime ve bunu mümkün kıldıkları için sponsorlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan Macaristan'ın Pannonia-Ring pistinde yapılan Avrupa Superstock 1000 Kupası'nda ülkemizi temsil eden Yunus Erçelik ilk yarışı 12., ikinci yarışı ise 13. sırada tamamladı.


Bu sayfa 583 kez okundu

RESİMLER