Öncü'den Moto3 Kariyerinin 3. Podyumu

Öncü'den Moto3 Kariyerinin 3. Podyumu

Milli sporcumuz Deniz Öncü, 2021 Moto3 takviminin on üçüncü yarışını ikinci sırada tamamladı. Barcelona'daki Katalonya Pisti'nde kariyerinin ilk podyumunu elde Deniz Öncü, 2021 Moto3 sezonunun on üçüncü durağında da ödül kürsüsünde yer aldı.

Moto3'te Türkiye'yi temsil eden milli sporcu Deniz Öncü, altıncı sıradan başladığı yarışta, start'ın ardından bir sıra kaybetse de başarılı bir performans sergiledi. Öncü, bu performansının ardından kısa bir süre sonra ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Uzun süre liderliğini sürdüren 18 yaşındaki genç sporcu,  damalı bayrağın altından ikinci sırada geçmeyi başardı.

Yarışı değerlendiren Öncü, "Dürüst olmak gerekirse, kazanmak istedim. Bu hafta sonu motosikletin hissiyatında biraz zorlandım ama takım çok iyi çalışıyordu. Yarışta motosikletim gerçekten iyi hissettirdi. Yarışa liderlik edecek kadar iyiydi. Avusturya'da son turda Sergio (Garcia) beni geçtikten sonra gerçekten kazanmayı istedim. Çünkü buna çok açtım.  Son tur, Foggia yanımdan geçti ve son virajda içeri girebileceğimi düşündüm. Ama çizgiyi kapattı ve iyi bir çıkış yaptı. Onu tebrik ederim, ama bir dahaki sefere tekrar kazanmayı deneyeceğim!"


Bu sayfa 210 kez okundu

RESİMLER