Öncü İspanya'da İstediğini Alamadı

Öncü İspanya'da İstediğini Alamadı

Dünya Moto3 Şampiyonası uzun bir aradan sonra İspanya’da yeniden start alırken, şampiyonada ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü 25. oldu.

Dünya Şampiyonalarına koronavirüs nedeniyle verilen 4 aylık ara İspanya’da yapılan Dünya Şampiyonası ile tamamlandı. Milyonlarca insanın yakından takip ettiği Dünya Şampiyonası Jerez-Angel Nieto pistinde yapıldı. 2020 Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcu Deniz Öncü, iyi bir yarış çıkarmasına rağmen yarışın son bölümünde düştü. Yarışa tekrar geri dönen Red Bull KTM Tech3 takımının genç pilotu 25. sıradan kurtulamadı.

Sezonun ilk yarışını değerlendiren Öncü: “Yarışa başlamam o kadar da kötü değildi, ama bazı hatalar yaptım. Buda diğer yarışçıların beni geçmesine neden oldu. Yedi-sekiz tur sonra Ayumu ve diğer yarışçılarla mücadele ediyordum. Çok fazla zaman kaybettik ve ön grup zaten arayı açmıştı. Ama sonra önümüzdeki grupları yakalamaya başladık. Yaklaşık iki saniyelik bir boşluğu kapatabilirdim. Ancak daha sonra büyük bir sonuç alabilecekken düştüm ve şansımı yok ettim. Süper bir hayal kırıklığına uğradım ve bunun için gerçekten üzgünüm.” dedi.

2020 Moto3 Dünya Şampiyonası’nın 3. ayak yarışı 24-26 Temmuz tarihlerinde İspanya’nın Jerez - Angel Nieto pistinde yapılacak.


Bu sayfa 493 kez okundu