Öncü ve Sofuoğlu Puanlarla Döndü

Öncü ve Sofuoğlu Puanlarla Döndü

Milli sporcularımız Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu hafta sonu mücadele ettikleri şampiyonaları puanlarla kapattı.

Milli sporcumuz Deniz Öncü  Moto3 Dünya Şampiyonası Fransa ayağında 9. olarak zorlu yarıştan puan çıkarmasını bildi. Milli sporcu Deniz Öncü’nün (Red Bull KTM Tech3) yarıştığı FIM Moto3 Dünya Şampiyonası’nın beşinci ayağı Fransa’da yapıldı. Le Mans pistinde ıslak zeminde yapılan yarışa 13. cepten start alan milli sporcumuz 20. sıraya kadar gerilemesine rağmen yarışın son bölümünde temposunu arttırdı. Pistte rakiplerine karşı birbiri ardına ataklar yapan Öncü, 22 tur sonunda damalı bayraktan 9. sırada geçti.

17 yaşındaki sporcumuz zorlu yarış sonunda bu sezonki en iyi derecesini yapmış oldu. Yarışı değerlendiren Öncü, “Yarışa çok kötü başladım. Her turda iki veya üç saniye kaybettim. Ama yedi tur kala atağa geçtim. Ön gruptan çok daha hızlıydım. Yarışı 9. sırada bitirdim. Bir sonraki yarışta daha da iyisini yapmaya çalışacağım." diye konuştu.

BAHATTİN SOFUOĞLU 5.LİKTE KALDI

Uluslararası arenada Ay-Yıldızlı bayrağımızı başarıyla dalgalandıran milli sporcumuz Bahattin Sofuoğlu, İtalya Pist Şampiyonası’nın (ELFCIV Campionato Italiano Velocità) ikinci ayağına katıldı. Oldukça çekişmeli geçen Misano yarışlarında her iki mücadeleyi de 5.likle tamamladı. Sofuoğlu bu sonuçla genel klasmanda üçüncülüğünü korudu.

Yarış sonu açıklamada bulunan Sofuoğlu, "Bu haftaki İtalya Şampiyonası yarışlarını 5. sırada bitirmek nasip oldu. Şampiyonadaki mücadelem sürüyor. Önümde birkaç yarış daha var. Allah'ın izniyle daha iyi olacağım." dedi.


Bu sayfa 118 kez okundu

RESİMLER