Öncü ve Sofuoğlu Sezona Puansız Başladı

Öncü ve Sofuoğlu Sezona Puansız Başladı

Milli sporcularımız Deniz Öncü Dünya Gençler Şampiyonası'na, Bahattin Sofuoğlu'da Dünya Supersport300 Şampiyoonası'na puansız başladı.

Red Bull KTM Ajo takımıyla Dünya Gençler Şampiyonası’nda ikinci sezonunu yaşayan Deniz Öncü, Portekiz'de iyi start almasına rağmen, yağmurdan ıslanan pistte düştü. Ayağa kalkmayı başaran genç sporcumuz kalan turlarda finişi görmek için mücadele etti. Öncü, 17 tur sonunda damalı bayraktan 28. sırada geçti.

Estoril yarışını değerlendiren Deniz Öncü, “Hafta sonu yarışa kadar herşey oldukça iyi gidiyordu. Antrenmanlarda kendimi iyi hissettim ve hem kuru hem de ıslak koşullarda rahat sürdüm. Yarış yağmurun altındaydı ve bu tecrübe kazanmamda bana yardımcı oldu. Sonuç ve beni destekleyen herkes için üzgünüm. Valencia'da bir sonraki yarışa iyi hazırlanmalıyız. Ricardo Tormo Pisti sevdiğim bir pist, bu yüzden orada iyi bir sonuç elde etmek için elimden geleni yapacağım.” dedi.

BAHATTİN SOFUOĞLU’NDAN ŞANSSIZ BAŞLANGIÇ

Genç yeteneklerimizden Bahattin Sofuoğlu, Turkish Pucetti takımıyla Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda start aldı. İspanya’nın Aragon pistinde yapılan yarışta Sofuoğlu düşerek yarış dışı kaldı.


Bu sayfa 310 kez okundu