Şampiyonlar Afyon'da Belli Oldu

Şampiyonlar Afyon'da Belli Oldu

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 4. ve son ayağı, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Yarışı adıyla Afyonkarahisar'da düzenlendi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle Afyon Motor Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye genelinden 55 sporcu katıldı. Şampiyonanın son ayak yarışlarını Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve TMF Asbaşkanı Ogün Baysan takip ederken, dereceye giren sporculara kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

2019 YILININ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Türkiye Motokros Şampiyonası Genel Klasman MX1 kategorisinde Avrupa Motosiklet Kulübü’nden Şakir Şenkalaycı (KTM), MX2 kategorisinde Beykonak Enduro Motosiklet Kulübü’nden Mustafa Çetin (Yamaha), MX2 Junior sınıfında SMYRNA Motosiklet Spor Kulübü’nden Ata Kahvecioğlu (Husqvarna), MX kategorisinde Yeditepe Motor Sporları Kulübü’nden Murat Başterzi (KTM), Veteran kategorisinde Yeditepe Motor Sporları Kulübü’nden Ceyhun Kalfalı (KTM), 50 cc kategorisinde Avrupa Motosiklet Kulübü’nden Efe Okur (KTM), 65 cc kategorisinde SMYRNA Motosiklet Spor Kulübü’nden Egehan Çalhan (Yamaha) ve 85 cc kategorisinde de Fethiye Orman Spor Kulübü’nden Baran Bulut Kocaman (KTM) 2019 yılının şampiyonu oldular.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için anma töreni düzenlendi. Afyon Motor Sporları Merkezi MX Pistinde yapılan törene yöneticiler, hakemler ve sporcular katıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan, yaptığı açıklamada, “Final yarışını Afyon’da 55 yarışçıyla yaptık ve bu senenin şampiyonları belli oldu. Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Sancaktepe Motosiklet Kulübünün işbirliğiyle düzenlenen yarışlarda büyük çekişmeler yaşandı. Parkurumuz dünya standartlarında ve her zaman hazır tutuyoruz. Dünya şampiyonasına hazırlanır gibi hazırlandı parkur. Sporcularımız da Afyon’dan çok memnun kaldı.” diye konuştu.

 

MX1 SINIFI

1.Batuhan Demiryol (AVMK-BETA)

2.Şakir Şenkalaycı (AVMK-KTM)

3.Volkan Özgür (STMOK-KTM)

MX2 SINIFI

1.Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha)

2.Burak Efe Altınel (Sarıyer-Yamaha)

3.Alper Sarı (BEMK-Kawasaki)

MX2 JUNIOR SINIFI

1.Burak Efe Altınel (Sarıyer-Yamaha)

2.Alper Sarı (BEMK-Kawasaki)

3.Berkay Kocakaya (BEMK-Husqvarna)

65cc SINIFI

1.Egehan Çalhan (Smyrna-Yamaha)

2.Efe Okur (AVMK-KTM)

3.Emir Abay BAMOS-KTM)

85cc SINIFI

1.Salih Yiğit Teker (STMOK-Yamaha)

2.Baran Bulut Kocaman (FOSK-KTM)

3.Yahya Kerem Çimen (YMK-Husqvarna)

VETERAN SINIFI

1.Ceyhun Kalfalı (YMK-KTM)

2.Cüneyt Öztürk (UMOK-KTM)

3.Hüseyin Neziroğlu (Kartepe-KTM)

MX SINIFI

1.Mehmet Çelik (AVMK-KTM)

2.Murat Başterzi (YMK-KTM)

3.Tuğrul Dursunkaya (AVMK-Yamaha)


Bu sayfa 1373 kez okundu

RESİMLER