Şenkalaycı: Yarışmak Benim Hayatım

Şenkalaycı: Yarışmak Benim Hayatım

Cuma günü çok güzel bir düğün yaptıklarını belirten Şakir Şenkalaycı, "Balayına Akyazı'ya geldik. Yarışmak benim hayatım. Benim İşim. Sezonun son yarışını kaçırmak istemedim ve bunun için de bir neden yoktu. Ben uzun yıllardır yarışıyorum. 22 yıldır bu mücadelenin bizzat içerisindeyim ve 15 yıldır da Türkiye şampiyonuyum. Yarışmak benim hayatımın bir parçası olduğu için düğünden hemen sonra buraya gelmek benim için normal bir şey. Burada olmaktan çok mutluyum. Hem işimizi hem de tatilimizi yapıyoruz" dedi.

Kenan Sofuoğlu Pisti'nin genç yetenekleri yetiştirmek için çok önemli olduğunu kaydeden Şenkalaycı, "Kenan Sofuoğlu, Türkiye'deki en iyi yarışçılardan biri. Bu spora gönül veren birisi olarak Kenan'la gurur duyuyoruz. Zaten Kenan Sofuoğlu'da çok büyük başarılara imza attı. Sakarya'da Kenan Sofuoğlu Pisti'ni açmakla Türkiye'ye yeni bir değer kazandırdı. Nüfusu genç olan ülkemizin bu tip projelere ihtiyacı var. Bu pist gençlerin önünü tamamen açtı. Biz de kendisini örnek alarak bu yeni pistte genç yeteneklere eğitim veriyoruz. Onun gittiği bu yolda kendisine destek oluyoruz. Süpermoto, eğitim, karting ve eğitim amaçlı olarak düşündüğümüzde pist mükemmel. İstanbul gibi büyük bir kentteki İstanbul Park'ı da daha yeni yeni kullanmaya başladık. Federasyon başkanımız Bekir Yunus Uçar'ın destekleriyle yarışlarımızı bu sene orada yaptık. Bundan önce İstanbul Park'ın önünden bile geçemezdik. İzmit ve İzmir'deki pistlerde yarışıyorduk. Kenan Sofuoğlu Pisti hem İzmir, hem de İzmit'teki pistlerden daha mükemmel" diye konuştu.

Şenkalaycı, süpermoto sınıfının başarılı isimlerinden Ata Nurcan'a övgüler yağdırarak şöyle konuştu; "Ata benim yetiştirdiğim öğrencilerden. Üstelik çok iyi bir sporcu. Dünyada ve Avrupa'da büyük başarılara beraber imza atmaya başladık. Zaten Avusturya'da okuyor ve kendini iyi yönde geliştiriyor. Bu artıları da ona başarı olarak dönüyor. Bu seneyide zaten hedeflediği gibi bitirdi."

Türkiye'de motosiklet sporunun iyi yönde değişim geçirdiğini belirten başarılı yarışçı, "Federasyon ve biz yarışçılar adeta evrim geçiriyoruz. Çok güzel ve iyi işlere imza atılıyor. Ben Team Türk takımının kaptanı olarak, yetiştirdiğim gençler ve çocuklar adına çok mutluyum. Gelecekte hem moto krosta hem süpermotoda ve diğer branşlarda bu gencecik yetenekler büyük işlere imza atacaklar. Önümüzdeki beş sene içerisinde ben inanıyorunki yeni Kenanlar, yeni Şakirler ve yeni Atalar çıkacaktır" dedi.

Bu sayfa 1937 kez okundu